Zmiany w CD Red Projekt! Co konkretnie się wydarzyło?

5 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
CD Projekt Red Konrad Tomaszkiewicz Wiedźmin 3 Cyberpunk 2077 odejście
Źródło: theverge.com

Reżyser Wiedźmina 3 i kluczowy pracownik przy projekcie Cyberpunk 2077, Konrad Tomaszkiewicz, odchodzi z CD Projekt Red. Stało się to po oskarżeniach o mobbing.

Osoba odpowiedzialna za Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077 odchodzi ze studia

Konrad Tomaszkiewicz, reżyser Wiedźmina 3 i kluczowa postać przy tworzeniu Cyberpunka 2077, odszedł z CD Projekt Red po oskarżeniach o mobbing pracowników. Reżyser Wiedźmina 3 został oczyszczony z zarzutów w wyniku oficjalnego śledztwa, ale Tomaszkiewicz i tak czuł potrzebę opuszczenia firmy po fakcie. Nagłe odejście następuje w momencie, gdy CD Projekt Red wydaje się pracować nad nową odsłoną serii Wiedźmin. Choć nie wiadomo, czy studio pracuje nad bezpośrednim sequelem trzeciej gry. Wiedźmin 3 sprawił, że CD Projekt Red znalazł się na celowniku niemal wszystkich graczy i krytyków dzięki wciągającej historii i dobrze zrealizowanemu światu.

CD Projekt Red Konrad Tomaszkiewicz Wiedźmin 3 Cyberpunk 2077

Nici z planów studia?

Tomaszkiewicz miał odegrać dużą rolę w rozwoju następnej gry z serii Wiedźmin, ale teraz rzekomo poświęca czas na pracę nad sobą. Dziwne jest to, że ktoś, kto nie jest winny zastraszania swoich pracowników, odchodzi po śledztwie, które uznało go za niewinnego. Być może ilość osób, które uważały, że ma on negatywny wpływ, sprawiła, że poczuł, iż w CD Projekt Red będzie lepiej bez niego. Wiedźmin 3 nadal świetnie się sprzedaje , więc niewątpliwie odegrał on kluczową rolę w tym trwałym sukcesie. Wydaje się mało prawdopodobne, aby CD Projekt Red pozwoliło mu odejść bez ważnego powodu, więc prawdziwy powód jego odejścia może być bardziej skomplikowany.

Wiedźmin 3 otrzyma aktualizację

Wiedźmin 3 nadal ma otrzymać aktualizację do obecnej generacji jeszcze w tym roku, ale interesujące będzie zobaczyć, jak wpłynie to na resztę serii. Studio jest bez wątpienia wypełnione mnóstwem utalentowanych twórców i prawdopodobnie jest wiele osób, które byłyby zainteresowane dołączeniem do zespołu, aby pomóc w realizacji fabuły kolejnej odsłony. Niezależnie od tego, dobrze jest widzieć, że CD Projekt Red stara się odsączyć wszelkie toksyny ze studia po niepokojących doniesieniach z prac nad Cyberpunk 2077.

CD Projekt Red Konrad Tomaszkiewicz Wiedźmin 3 Cyberpunk 2077

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Valve wydało aktualizację do CS:GO. Nie zgadniesz co stało się jej hitem
  2. Jak połączyć Discord z PlayStation 5? Kompleksowy poradnik krok po kroku
  3. Ranking: Najpopularniejsze gry od Square Enix (miejsca 1-5)
  4. Nongunz Doppelganger Edition już dostępne na Steam. O czym jest ta gra?
  5. Wyciekły treści związane z Battlefield 6!
  6. Wiedźmin 3 pobił rekord! Tak dobrego roku jak 2020 jeszcze nie miał
Czytaj dalej