Ogromna strata Blizzard. Czy firma zdoła się jeszcze podnieść?

6 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
BLizzard Activision gry wideo pieniądze
Źródło: ungeek.ph

Nowy raport finansowy Activision ujawnia, że Blizzard stracił 5 milionów graczy od tego czasu w zeszłym roku, a 11 milionów od 2018 roku.

Kontrowersje wpłynęły na pozycję Blizzarda

Blizzard Entertainment, opublikowała swój raport finansowy za pierwszy kwartał 2021 roku i wygląda na to, że baza graczy spada. Raport ujawnia, że stracił prawie 5 milionów graczy od tego czasu w zeszłym roku. Podczas gdy zyski są nadal wysokie dla Activision jako całości, zmniejszająca się liczba graczy może źle wróżyć konkretnie Blizzardowi i jego przyszłości. Kłopoty Blizzarda rozpoczęły się w 2019 roku z powodu szeregu incydentów. Doszło do masowych zwolnień w wielu poszczególnych działach, pozostawiając wielu bez pracy. Prawdopodobnie najbardziej niesławnym wydarzeniem było zbanowanie gracza Hearthstone - Blitzchunga, po tym jak wypowiedział się on w poparciu dla protestów w Hong Kongu. Spowodowało to ogromny bojkot przeciwko firmie.

Blizzard Activision gry wideo

Activision pnie się w górę natomiast Blizzard spada w dół

Jak wynika z raportu Activision, zyski firmy faktycznie wzrosły w porównaniu do pierwszego kwartału 2020 roku. Pierwszy kwartał 2021 roku zakończyli z 2,28 mld dolarów przychodu, w porównaniu do 1,79 mld dolarów w pierwszym kwartale 2020 roku. Ich największymi sukcesami finansowymi były Call of Duty, World of Warcraft i Candy Crush. To jednak tylko w przypadku Activision jako całości. Sam Blizzard borykał się z problemami i w konsekwencji stracił aż 5 milionów graczy.

Jaka przyszłość czeka Blizzard?

Ze względu na kontrowersje, które wciąż wpływają na firmę, ten trend spadkowy prawdopodobnie się utrzyma. W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do kolejnej rundy zwolnień. To, obok zniesienia wielu restrykcji związanych z kwarantanną na całym świecie, może doprowadzić do kolejnego skoku liczby utraconych graczy. Warto zaznaczyć, że Blizzard od jakiegoś czasu znajduje się na tendencji spadkowej. Trudno powiedzieć, co to oznacza dla Blizzarda. Firma wciąż ma ogromną bazę graczy wśród swoich podstawowych tytułów. Zwłaszcza World of Warcraft radzi sobie dobrze, a ostatnie rozszerzenie Shadowlands przyciągnęło nowych graczy. Jest mało prawdopodobne, by tak uznana marka zniknęła z dnia na dzień. Bycie częścią większego koncernu Activision powinno również zapewnić jej stabilność. Ale ogólna przyszłość Blizzarda może być zagrożona, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie w najbliższym czasie.

Blizzard Activision gry wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile pieniędzy wygenerował Fortnite? Raport z lat 2018-2019 szokuje!
  2. Zmiany w CD Red Projekt! Co konkretnie się wydarzyło?
  3. Nongunz Doppelganger Edition już dostępne na Steam. O czym jest ta gra?
  4. Valve wydało aktualizację do CS:GO. Nie zgadniesz co stało się jej hitem
  5. Jak połączyć Discord z PlayStation 5? Kompleksowy poradnik krok po kroku
  6. Jak zagrać w Resident Evil bez ograniczeń czasowych? Oto instrukcja
Czytaj dalej