Ile pieniędzy wygenerował Fortnite? Raport z lat 2018-2019 szokuje!

5 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Fortnite Epic Games Store gra wideo pieniądze raport
Źródło: gamehag.com

Fortnite to niezwykle popularna gra. Epic Games cały czas dodaje nowe aktualizacje do tego tytułu. Ostatni raport finansowy wykazał, że firma zarobiła...no właśnie ile?

Flagowy projekt Epic Games to żyła złota

Epic Games, twórcy Fortnite, wprowadzili na rynek jedną z najbardziej popularnych i udanych gier wideo wszech czasów. Najlepiej ukazuje to wynik finansowy, jaki Fortnite podobno wygenerował w 2018 i 2019 roku. Mowa tu bowiem o ponad 9 miliardach dolarów. Fortnite pojawił się jako przeciętna, zombie-survival gra w lecie 2017 roku. Później jej tryb Battle Royale został wydany za darmo i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Produkcja stała się tak wielkim fenomenem, że Epic Games miał środki, aby wejść do procesów sądowych z Apple i Google jednocześnie pod koniec 2020 roku. W poniedziałek oficjalnie rozpoczął się proces z Apple, a wraz z nim pojawiło się wiele różnych dowodów, które trafiają na pierwsze strony gazet.

Dobrym przykładem ukazującym jak wielki sukces osiągnął Fortnite, jest raport finansowy mówiący o tym, że tytuł ten wygenerował ponad 9 miliardów dolarów. Choć nie pokazuje to zysków netto Epic Games, to z pewnością pokazuje, dlaczego firma jest w stanie pozwolić sobie na rozdawanie tak wielu darmowych gier poprzez Epic Games Store. W tej kwestii raport pokazuje również inne ciekawe informacje, takie jak fakt, że te pieniądze z Fortnite stanowiły ponad 93% przychodów brutto firmy w 2018 i 2019 roku. Pokazuje również spory wzrost wydatków z 2018 na 2019 rok, gdzie koszty sprzedaży wzrosły o prawie 25%.

Fortnite

Fortnite zarobił mimo, że jest darmowy?

Fortnite to gra, w którą można grać bezpłatnie. Niemniej jednak posiada ona wiele dodatkowych treści czy kosmetycznych poprawek, które są dostępne tylko za opłatą. Przy dziesiątkach milionów czynnych graczy nawet mały odsetek osób, które zdecydują się na zakup czegoś ze sklepu zawartego w grze, jest w stanie wygenerować ogromne zyski dla dewelopera.

Epic Games podpisał wiele umów wyłączności dla gier, wprowadzając mnóstwo gier PC na Epic Games Store na miesiące przed stają się one dostępne na innych rynkach PC. Firma oferuje również deweloperom i wydawcom większe udziały w sprzedaży niż Steam, czyli wiodący rynek gier wideo na PC.

Fortnite gra wideo Epic Games

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nongunz Doppelganger Edition już dostępne na Steam. O czym jest ta gra?
  2. Valve wydało aktualizację do CS:GO. Nie zgadniesz co stało się jej hitem
  3. Jak połączyć Discord z PlayStation 5? Kompleksowy poradnik krok po kroku
  4. Jak zagrać w Resident Evil bez ograniczeń czasowych? Oto instrukcja
  5. Poradnik: Którą broń w NieR Replicant wybrać? Opis broni fabularnych
  6. Pieniądze: W jakie kryptowaluty zainwestować? 7 ciekawych propozycji
Czytaj dalej