Zostań prezydentem! Realpolitiks II już dostępne na Steam

8 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Realpolitiks II Steam gra wideo 2021 premiera
Źródło: isbtech.pl

Na Steam pojawiła się druga część serii gier strategicznych, w których stajemy na czele wybranego państwa i prowadzimy je do globalnej dominacji.

Od dziś zostaniesz głową państwa na Steam

Realpolitik II to druga odsłona zapoczątkowanej w 2017 roku serii gier strategicznych. Produkcja została opracowana przez autorów pierwszej części cyklu, czyli polskie studio Jujubee, i pozwala nam poprowadzić wybrane współczesne państwo do globalnej dominacji.

Realpolitik II rozpoczyna się od wyboru jednego z 216 państw. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak spróbować uczynić z niego światowe imperium. Od nas zależy, czy będziemy przestrzegać zasad demokracji i praw rządzących wolnym rynkiem, czy też zaufamy komunistycznym ideałom. Podczas rozgrywki większość czasu spędzamy na mapie świata. Zajmujemy się kwestiami związanymi z rozwojem infrastruktury. Utrzymujemy mniej lub bardziej pozytywne relacji z innymi nacjami. Poza tym, co jakiś czas stajemy w obliczu konsekwencji ponad tysiąca zdarzeń losowych. Mierzymy się także ze współczesnymi problemami, takimi jak głód, pandemia czy terroryzm.

Realpolitiks II Steam gra wideo 2021

Co się zmieniło w stosunku do pierwszej części?

W porównaniu do pierwszej części serii gra może pochwalić się całkowicie przebudowanymi systemami zarządzania gospodarką i prowadzenia wojen, a także rozbudowaną dyplomacją. Budynki m.in. przyspieszają rekrutację jednostek, zapewniają obronę przed wrogimi atakami czy nawet wydłużają linie zaopatrzenia naszych wojsk. Ważną rolę na drodze do supremacji odgrywa również praca nad nowymi projektami i technologiami oraz handel.

W utrzymaniu dobrych stosunków z wybranymi państwami pomagają nowe działania dyplomatyczne. Chodzi o pakty o nieagresji, porozumienia wojskowe, umowy handlowe czy skomplikowane negocjacje pokojowe. Dodatkowo możemy wysyłać szpiegów do naszych przyjaciół i wrogów. Z czasem jednostki te zdobywają doświadczenie i poprawiają swoje umiejętności. W stanie wojny korzystamy z zupełnie nowego systemu walki. Bitwy toczą się na osobnych mapach pokrytych siatką kwadratowych pól.

Realpolitiks II Steam gra wideo 2021

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa gra od Epic Games Store! Czym jest Oddworld: Soulstorm?
  2. Na Steam pojawiła się nowa polska produkcja pt. Outriders
  3. Facebook: Hakerzy wykradli dane milionów osób! Jak to się stało?
  4. GTA 5 powraca do Microsoft Xbox Game Pass już dziś!
  5. Wielki sukces Capcom! Monster Hunter Rise zdobyło sympatię graczy
  6. Zmiany w Clubhouse. Właśnie wystartowała nowa funkcja!
Czytaj dalej