Nowa gra od Epic Games Store! Czym jest Oddworld: Soulstorm?

6 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Epic Games Store Oddworld gra komputerowa 2021
Źródło: theclick.gg

Oddworld: Soulstorm to kolejna gra z popularnej serii gier platformowo-przygodowych opracowana przez Oddworld Inhabitants Inc. i Frima Studio. Produkcja pojawi się na Epic Games Store.

Oddworld: Soulstorm to kolejna gra z serii gier platformowo-przygodowych, która została zapoczątkowana w 1997 roku. Została ona stworzona przez Oddworld Inhabitants Inc. oraz wewnętrzne zespoły deweloperów z Kalifornii i Wielkiej Brytanii. Soulstorm kontynuuje historię z Oddworld: New 'n' Tasty, remake'u Oddworld z 2013 roku: Abe's Odysee, i jest luźno oparty na Oddworld: Abe's Exoddus.

Fabuła gry

Historia w Oddworld: Soulstorm to dość mroczne ujęcie uniwersum Oddworld. Wykorzystuje te same wątki fabularne, pomysły, poglądy na konsumpcjonizm i kapitalizm w nowy sposób. Po raz kolejny, gramy jako sympatyczny Mudokon nazwie Abe. Po wydarzeniach z Oddworld: New 'n' Tasty Abe przewodzi trzystu Mudokonom, których uwolnił z uścisku Glukkonów. Nasz bohater i jego kompania stają w obliczu przerażającej sytuacji. Muszą przejść przez pustynię bez jedzenia, wody i nadziei. Po pewnym czasie znajdują ukojenie w tajemniczym, uzależniającym naparze.

Epic Games Store Oddworld gra wideo 2021

Gameplay

Gra, podobnie jak jej poprzedniczka, jest platformówką 2,5D z bocznym przewijaniem. Celem protagonisty Abe jest uratowanie swoich kolegów mudokonów przed niewolniczą pracą. Gra posiada nowy system craftingu. Abe może craftować i dostosowywać różne bronie. Gra jest w większości liniowa. Ma jednak przestrzeń gdzie gracze mogą uzyskać dostęp do nowych poziomów i obszarów.

Kiedy ogłoszono nowe Oddworld?

Twórcy na Gamescom 2019 ogłosili, że gra pojawi się na konsolach i PC w 2020 lub 2021 roku. Przy czym wersja PC będzie ekskluzywnym wydaniem Epic Games Store. Powodem tego jest to, że jako twórcy indie sami finansowali grę i wymagali dodatkowych środków finansowych, aby dostarczyć wysokiej jakości grę AAA, którą postanowili stworzyć. Zostało to dalej pokazane podczas wydarzenia Sony PlayStation 5 w czerwcu 2020 roku, potwierdzając, że gra będzie konsolowym ekskluzywem zarówno dla PlayStation 4, jak i PlayStation 5. Podczas The Game Awards 2020, nowy zwiastun ujawnił, że data premiery została przesunięta na wiosnę 2021 roku, a przedsprzedaż wersji PC stała się dostępna.

Epic Games Store Oddworld gra wideo 2021

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na Steam pojawiła się nowa polska produkcja pt. Outriders
  2. II wojna światowa w nowej grze od polskiego studia!
  3. Jak grać w Evil Genius 2? Oto nasz poradnik
  4. Czy w Counter-Strike Global Offensive ustawiane są mecze?
  5. Stany Zjednoczone jakich nie znasz. 6 zdumiewających ciekawostek cz.2
  6. Najpopularniejszy czat. Jak wyglądała historia Facebook Messenger?
Czytaj dalej