Najpopularniejszy czat. Jak wyglądała historia Facebook Messenger?

5 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Mobile
Facebook Messenger Mark Zuckerberg Internet
Źródło: meltwater.com

Facebook Messenger to aplikacja do przesyłania wiadomości. Początkowo była funkcją wbudowaną w Facebook. Później stała się osobną aplikacją. Jak zatem zmieniał się Messenger na przestrzeni lat?

Na początku Facebook Chat

Funkcja początkowo zatytułowana "Facebook Chat, była stopniowo udostępniana użytkownikom w kwietniu 2008 roku. Facebook przebudował swoją platformę komunikacyjną w listopadzie 2010 roku. Następnie nabył serwis komunikatorów grupowych Beluga w marcu 2011 roku. Firma wykorzystała je do uruchomienia samodzielnych aplikacji mobilnych na iOS i Androida. W kwietniu 2014 roku Facebook ogłosił, że funkcja przesyłania wiadomości zostanie usunięta z głównej aplikacji. Użytkownicy byli wtedy zmuszeni pobrać oddzielną aplikację Messenger.

Facebook Messenger Mark Zuckerberg

Messenger Lite

Zoptymalizowana dla iPada wersja aplikacji iOS została wydana w lipcu 2014 roku. W kwietniu 2015 roku Facebook uruchomił interfejs strony internetowej dla Messengera. W październiku 2016 roku Facebook wydał Messengera Lite. Była to okrojona wersja ważąca znacznie mniej niż oryginał. Wersja ta była skierowana głównie do starych telefonów z systemem Android. Powszechnie używana była również w regionach, w których szybki Internet nie był dostępny. W kwietniu 2017 roku Messenger Lite został rozszerzony na 132 kolejne kraje.

Facebook Messenger Mark Zuckerberg

Druga najpopularniejsza aplikacja świata

W grudniu 2017 roku Facebook ogłosił Messenger Kids. Była to nowa aplikacja skierowana do osób poniżej 13 roku życia. W 2019 roku Messenger ogłosił, że jest 2. najczęściej pobieraną aplikacją mobilną dekady. W grudniu 2019 roku Messenger porzucił wsparcie dla użytkowników. Wcześniej mogli się oni logować z pomocą swojego numeru telefonu.

W kwietniu 2020 roku, na Facebooku pojawiła się opcja Messenger Rooms. Była to funkcja czatu wideo, która pozwala użytkownikom na czat z maksymalnie 50 osób w tym samym czasie. Funkcja ta bezpośrednio rywalizuje z Zoom. Ostatnimi czasy aplikacja wprowadziła nowe logo, które jest połączeniem logo Messengera i Instagrama.

Facebook Messenger Mark Zuckerberg

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktualizacja Google ulepsza informacje o pogodzie i jakości powietrza
  2. Nowy smartfon Xiaomi Mi Mix pojawi się na rynku 29 marca
  3. Jak początkowo miał nazywać się Intel? Historia powstania firmy.
  4. Film "Kosmiczny Mecz" 2 nadchodzi! W sieci pojawił się trailer.
  5. Stany Zjednoczone jakich nie znasz. 5 zdumiewających ciekawostek cz.1
  6. Stany Zjednoczone jakich nie znasz. 6 zdumiewających ciekawostek cz.2
Czytaj dalej