Czy w Counter-Strike Global Offensive ustawiane są mecze?

5 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Counter-Strike Global Offensive FBI Steam Valve Stany Zjednoczone Ameryka Południowa
Źródło: invenglobal.com

FBI połączyło siły z australijską ESIC, aby zbadać sprawę profesjonalnych graczy Counter-Strike Global Offensive podejrzanych o ustawianie meczów.

Ustawianie meczów to problem w grach online

Grupa profesjonalnych graczy Counter-Strike Global Offensive jest przedmiotem federalnego śledztwa. Chodzi o rzekome ustawianie meczów w popularnym FPS. Match-fixing stał się coraz bardziej powszechny w CS:GO. Stał się on na tyle poważny, że FBI wkroczyło, aby zająć się tą sprawą w Ameryce Północnej. Szczególnie chodzi o północnoamerykańską Mountain Dew League. Ustawianie meczów i podobne formy hazardu są problemem w konkurencyjnych grach online.

Międzynarodowe przepisy mają różne wyniki w łagodzeniu tego zjawiska. Kraje takie jak Belgia i Holandia mają jedne z najsurowszych praw hazardowych na świecie. Mimo że w Australii hazard jest przestępstwem, prawo to nie złagodziło wszechobecnego problemu ustawiania meczów. Wielu graczy zostało niedawno wykluczonych z gry za obstawianie przeciwko własnym drużynom w meczach. Tymczasem w Ameryce Północnej, gdzie esportowy hazard jest stosunkowo nowym zjawiskiem, ustawianie meczów, takie jak w Australii, staje się na tyle poważnym problemem, że FBI postanowiło wkroczyć do akcji.

Counter-Strike Global Offensive FBI Steam Valve

FBI wkracza do akcji

FBI utworzyło jednostkę dochodzeniową zajmującą się zakładami sportowymi, która nawiązała współpracę z bardziej doświadczoną australijską komisją ds. uczciwości esportowej. Stało się to w celu wyeliminowania grupy graczy odpowiedzialnych za ustawianie meczów w CS:GO.

Oszukiwanie w grach online multiplayer było problemem praktycznie od samego początku. Twórcy i wydawcy gier podjęli więc bardziej agresywne kroki. Wszystko po to aby ograniczyć lub ukarać aktywne oszukiwanie. W przypadku ustawiania meczów sprawa nie jest tak prosta. Dzieje się tak ponieważ te same firmy nie są finansowo dotknięte tą praktyką. Nie mogą one także kontrolować swoich graczy poza grą. Jest to pierwsze poważne śledztwo FBI w tej sprawie. Daje to nadzieję na prawdziwą i trwałą zmianę w takich praktykach.

Counter-Strike Global Offensive FBI Steam Valve

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 6-10)
  2. EA Sports szykuje powrót serii PGA Tour
  3. Najlepsze drużyny Counter Strike Global Offensive (21-25)
  4. Najlepsze drużyny Counter Strike Global Offensive (16-20)
  5. Film "Kosmiczny Mecz" 2 nadchodzi! W sieci pojawił się trailer.
  6. Jak początkowo miał nazywać się Intel? Historia powstania firmy.
Czytaj dalej