Znana przeglądarka wprowadza zmiany. Zmieni to obecny wygląd internetu!

6 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Google Chrome Internet przeglądarka
Źródło: pixabay.com

Aktualizacja do Chrome 91 wprowadzi ryzykowne rozszerzenia i ostrzeżenia o pobieraniu plików dzięki ulepszonemu bezpiecznemu przeglądaniu.

Google chce ulepszyć przeglądarkę Chrome

Google pracuje nad wprowadzeniem szeregu nowych zabezpieczeń dla użytkowników Enhanced Safe Browsing w Chrome. Enhanced Safe Browsing została uruchomiona w 2020 roku, a jej celem jest umożliwienie użytkownikom bezpiecznego przeglądania stron internetowych. Funkcja ta jest dostępna w ustawieniach bezpieczeństwa Chrome i może być włączona w dowolnym momencie. Google twierdzi, że użytkownicy, którzy mają włączoną funkcję Enhanced Safe Browsing, zostali zhackowani o 35% mniej niż inni użytkownicy. Wraz z nową aktualizacją Chrome 91, Google wprowadzi nowe funkcje, aby pomóc użytkownikom Enhanced Safe Browsing lepiej wybrać swoje rozszerzenia, a także zaoferować dodatkowe zabezpieczenia przed pobieraniem złośliwych plików w sieci.

Google Chrome Internet przeglądarka

Nadchodzi nowe rozszerzenie

Google informuje, że funkcja Bezpieczne przeglądanie w Chrome będzie teraz oferować dodatkową ochronę, gdy użytkownik zainstaluje nowe rozszerzenie z Chrome Web Store. Jeśli zainstalujesz niebezpieczne rozszerzenie lub takie, które nie znajduje się na liście rozszerzeń zaufanych przez Enhanced Safe Browsing, Chrome wyświetli okno dialogowe informujące o tym. Google twierdzi, że wszystkie rozszerzenia stworzone z użyciem zasad programu Chrome Web Store Developer Program będą uznawane za zaufane przez Enhanced Safe Browsing. Dodatkowo Enhanced Safe Browsing będzie starał się zaoferować lepszą ochronę przed pobieraniem ryzykownych plików.

Jak to będzie działać?

Google będzie sprawdzać każdy plik pobierany w Chrome i ostrzegać, jeśli zostanie on uznany za ryzykowny. Chrome przeprowadza kontrolę pierwszego poziomu w ramach Bezpiecznego przeglądania Google, wykorzystując metadane pobranego pliku, takie jak skrót jego zawartości i źródło pliku, by określić, czy jest on potencjalnie podejrzany. Ostrzeżenie będzie zawierało możliwość dalszego skanowania pliku w celu przeprowadzenia bardziej dogłębnej analizy. Jeśli skanowanie wykaże, że plik jest niebezpieczny, użytkownicy mogą go odrzucić.

Google Chrome Internet przeglądarka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ci twórcy muszą zmienić tytuł swojej produkcji. Wszystko przez zeszłoroczną sytuację na świecie
  2. Niespodziewany ruch firmy Sony! Ta decyzja wielu osobom się nie spodoba
  3. Facebook z nieprawidłościami! Dochodzenie obnażyło amerykańskiego giganta
  4. Bitcoin w nowej odsłonie? Tego ruchu nikt się nie spodziewał!
  5. Na tę produkcję czekał cały świat! Czy polskie studio powtórzy swój sukces?
  6. Zbliżają się ogromne przeceny! Sprawdź ile na nich zyskasz!
Czytaj dalej