Niespodziewany ruch firmy Sony! Ta decyzja wielu osobom się nie spodoba

5 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Sony PlayStation 5
Źródło: time.com

Sony zapowiedziało, że 28 czerwca usunie funkcje społecznościowe na starszych konsolach PlayStation.

W tym miesiącu znikną funkcje społecznościowe

28 czerwca Sony usunie szereg funkcji społecznościowych i aplikacji z różnych konsol PlayStation. Choć niektórzy użytkownicy będą niewątpliwie rozczarowani, że te funkcje odejdą, od czasu premiery PlayStation 5 było to nieuniknione. W rzeczywistości jest prawdopodobne, że część powodów, dla których funkcje te utrzymały się tak długo, wynika z tego, jak seryjnie niedostępne było PS5.

Sony PlayStation Now Xbox Google Amazon

Sony pozbywa się kilku znanych funkcji

Funkcje społecznościowe są istotną częścią każdego pakietu konsoli do gier od czasów PlayStation 3 i Xbox 360. Podczas gdy PlayStation 2 i oryginalny Xbox pozwalały na grę online, prędkości Internetu były o wiele bardziej prymitywne i wielu deweloperów po prostu nie zawracało sobie głowy implementacją trybu multiplayer online. Jednak siódma generacja konsol do gier położyła znaczny nacisk na rozgrywkę online. Doprowadziło to do rozwoju innych funkcji sieciowych, takich jak czat partyjny i rynki online, a także do gwałtownego wzrostu popularności strzelanek online i gier battle royale na konsolach. Na oficjalnej stronie PlayStation ogłoszono, że platforma przestanie korzystać z takich usług, jak PS Vita Messaging, Play Together, Ustream i wielu innych funkcji online.

Zmiany dosięgną też PlayStation 4

Na przykład, PlayStation 4 nie będzie już miało integracji z Facebookiem, a wiadomości nie będą mogły być wymieniane pomiędzy PS3 a innymi platformami. Mimo że PS Vita i PS3 są już dość stare, usunięcie funkcji sieciowych jest znaczące, ponieważ oznacza nieoficjalny koniec ich wsparcia. Na szczęście Sony nie porzuca tych konsol całkowicie. Chociaż firma początkowo planowała zakończyć wsparcie PlayStation Store dla PS3 i PS Vita 2 lipca, plan ten został ostatecznie odwrócony. Chociaż plan zamknięcia sklepu PlayStation wynikał z problemów handlowych i chęci skupienia się przez Sony na nowszych konsolach, firma szybko zdała sobie sprawę, że wciąż istnieje zauważalne zapotrzebowanie na wiele starszych tytułów.

Sony PlayStation 5 next-gen konsola do gier wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Facebook z nieprawidłościami! Dochodzenie obnażyło amerykańskiego giganta
  2. Bitcoin w nowej odsłonie? Tego ruchu nikt się nie spodziewał!
  3. Na tę produkcję czekał cały świat! Czy polskie studio powtórzy swój sukces?
  4. Zbliżają się ogromne przeceny! Sprawdź ile na nich zyskasz!
  5. Duży skok! Ta waluta znów jest w cenie. Można było na niej nieźle zarobić!
  6. To jest naprawdę dobre! Ta produkcja wciągnie Cię na dłuższą chwilę!
Czytaj dalej