Facebook z nieprawidłościami! Dochodzenie obnażyło amerykańskiego giganta

5 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Facebook online internet aplikacja mobilna
Źródło: techbrainism.com

Facebook zobowiązał się do wprowadzenia zmian na swojej platformie. Jest to następstwo skargi francuskiej grupy reklamowej Criteo.

Facebook z nowym rozwiązaniem dla firm?

Amerykański gigant mediów społecznościowych Facebook zaoferował zobowiązanie się do zapewnienia swoim partnerom jasnych i obiektywnych warunków dostępu do inwentarzy reklamowych i danych kampanii reklamowych. Proponowane przez Facebooka zobowiązania nastąpiły po skardze francuskiej grupy reklamy internetowej Criteo, która wskazała na swoje wycofanie się z programu Facebook Marketing Partner w 2018 roku i zarzuciła amerykańskiemu gigantowi praktyki stanowiące oczerniające zachowanie.

Facebook haker wyciek danych

Dochodzenie wykazało nieprawidłowości

Facebook Marketing Partner jest częścią grupy ponad 100 dostawców technologii, którzy oferują reklamodawcom usługi w celu poprawy ich kampanii reklamowych online. Aby uzyskać status Facebook Marketing Partner, firmy przechodzą proces selekcji i są zmuszone do przestrzegania pewnych zasad. W zamian Facebook pozwala im korzystać z niektórych swoich usług. Ostatnio przeprowadzone dochodzenie wykazało, że praktyki Facebooka prawdopodobnie pogorszyły dostęp do zasobów reklamowych i danych kampanii reklamowych na Facebooku. Podkreślono również brak przejrzystości i obiektywizmu w sposobie traktowania wniosków o przyznanie statusu Facebook Marketing Partner.

Co zrobi Facebook?

W odpowiedzi na to wczesne badanie Facebook zaproponował utrzymanie obiektywności, jasności i niedyskryminacji wokół kryteriów wydajności wymaganych od Facebook Marketing Partner. Facebook jest gotowy do podjęcia tych zobowiązań, które urząd antymonopolowy przedstawił do konsultacji społecznych do 5 lipca, na okres trzech lat. Zobowiązania dotyczą tylko firm, które kierują się do francuskich użytkowników Facebooka i Instagrama. Facebook nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Facebook Mark Zuckenberg

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bitcoin w nowej odsłonie? Tego ruchu nikt się nie spodziewał!
  2. Na tę produkcję czekał cały świat! Czy polskie studio powtórzy swój sukces?
  3. Zbliżają się ogromne przeceny! Sprawdź ile na nich zyskasz!
  4. Duży skok! Ta waluta znów jest w cenie. Można było na niej nieźle zarobić!
  5. To jest naprawdę dobre! Ta produkcja wciągnie Cię na dłuższą chwilę!
  6. Ogromne pieniądze za...kawałek kurczaka. Fast-food zmieni życie tego internauty!
Czytaj dalej