YouTube odświeża swój wygląd! Co takiego zmieni się na platformie?

4 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
YouTube internet social media
Źródło: pixabay.com

Popularny serwis z filmami wideo YouTube ma w najbliższym czasie zmienić swój wygląd. Co dokładnie się zmieni i kiedy można się tego spodziewać?

YouTube chce zmian!

YouTube testuje przeprojektowanie sekcji opisów w sieci. Przeprojektowanie ma na celu położenie większego nacisku na komentarze, liczbę wyświetleń wideo, datę publikacji i opis wideo. Opis wideo, który obecnie jest wyświetlany pod nazwą kanału YouTube, będzie teraz wyświetlany bezpośrednio pod tytułem wideo. Istnieje kilka innych zmian, które są obecnie testowane. Nie ma jasności co do tego, kiedy te zmiany zostaną wprowadzane.

YouTube Cheks nowa funkcja internet social media

Co się zmieni?

Google testuje nowe zmiany w wyglądzie YouTube Web, szczególnie w sekcji opisu. Licznik wyświetleń i data publikacji pojawiają się tuż pod tytułem wideo i są znacznie bardziej pogrubione niż wcześniej. Opis wideo następuje tuż obok daty publikacji i wymaga bardziej zwartego tekstu niż dotychczas. Jeśli opis wideo jest zbyt długi, nowy design sprawi, że będzie wyglądał na dość ciasny, a jeśli rozleje się na drugą linię, pojawi się opcja "pokaż więcej". Opcja dodawania linków może okazać się trudna w tym przeprojektowaniu. Przyciski dla lubię to, nie lubię, udostępnij i zapisz, mają pojawiać się obok opisu wideo, w zależności od wielkości okna. Nazwa kanału będzie znajdować się poniżej liczby wyświetleń w specjalnie zarysowanym polu. Tuż obok znajdzie się sekcja komentarzy. Pod nazwą kanału będzie dodania nowego komentarza.

Czy zmiana jest już "klepnięta"?

Ten redesign opisów dla użytkowników YouTube Web jest w fazie testów i pokazuje się tylko dla kilku losowych użytkowników. Nie ma pewności, że może być rozwijany komercyjnie, a Google może po prostu porzucić go w samym procesie rozwoju.

Jak zacząć przygodę z Youtubem

Czytaj dalej