Prosili o 100 tysięcy a otrzymali 1,5 miliona dolarów! Jak do tego doszło?

4 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Mythic Games Rainbow Six Siege
Źródło: kickstarter.com

Kickstarter gry planszowej Rainbow Six Siege firmy Mythic Games zebrał ponad 1,5 miliona dolarów, mimo że celem było tylko 100 tysięcy dolarów.

Chcieli 100 tysięcy a dostali 1,5 miliona!

Wydawca gier planszowych Mythic Games właśnie zamknął swoją kampanię na Kickstarterze dla gry planszowej Rainbow Six Siege. Mimo początkowego celu 100 tysięcy dolarów producentom udało się zebrać ponad 1,5 miliona dolarów! Kampania crowdfundingowa szybko przekroczyła swój cel finansowy. W ciągu kilku godzin od pojawienia się strony na Kickstarterze, 3,500 osób wpłaciło łącznie prawie 500,000 dolarów. Tym samym projekt został w pełni sfinansowany niedługo po debiucie na platformie.

Mythic Games Rainbow Six Siege

Zgodnie z planem, 2 lipca, Mythic Games zakończyło kampanię na Kickstarterze. Po niespełna tygodniu projektowi udało się zebrać 1 541 264 dolarów wsparcia od dokładnie 10 883 osób. Gra planszowa ma się ukazać w czerwcu 2022 roku, ale inne szczegóły dotyczące jej wydania pozostają na razie w tajemnicy. Firma Mythic w przeszłości realizowała już podobne projekty takie jak: Darkest Dungeon: The Board Game, Reichbusters: Projekt Vril, czy Super Fantasy Brawl.

Co znajdzie się w planszówce?

Jak twierdzi Mythic Games, gra będzie zawierać 20 skalowanych mini Siege Operatorów, w tym takich jak Castle, Fuse, IQ, Jäger i Thermite. Ich rozmiar ma wynosić 32 milimetry. W pakiecie znajdzie się także dwustronna plansza, dwie nakładki na ogień, dwie nakładki na gaz, cztery podstawki pancerza, 15 kartonowych przeszkód oraz kilka dodatkowych akcesoriów, o których na razie wie tylko Mythic Games.

Mythic Games Rainbow Six Siege

Czytaj dalej