Największy portal z modyfikacjami zmienia swoją politykę! Co z popularnymi modami?

4 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Mythic Games Rainbow Six Siege
Źródło: polygon.com

Popularny serwis z modyfikacjami dla graczy zmienia swoją politykę. Co to oznacza dla jej użytkowników?

Nowy system w Nexus Mods

Portal społeczności modderskiej Nexus Mods wprowadza nowy system, który uniemożliwi twórcom modów usuwanie starych plików, które wgrali. Nexus Mods jest jedną z największych na świecie stron poświęconych modowaniu gier wideo, stanowiącą źródło oryginalnych treści dla milionów zarejestrowanych użytkowników. Strona została założona w sierpniu 2001 roku i przez wiele lat powoli ewoluowała.

Nexus Mods DLC modyfikacje gry wideo

Skorzysta na tym Valheim, Wiedźmin i wiely innych gier

Nexus Mods jest niezwykle cennym źródłem dla graczy, którzy pragną doświadczyć czegoś więcej niż to, co oferuje pierwotna wersja danej gry. Jeden z popularnych modów do gry Valheim studia Iron Gate pozwala graczom doświadczyć gry w wirtualnej rzeczywistości. Nieoficjalny mod VR, zatytułowany VHVR, umieszcza graczy w perspektywie pierwszej osoby, próbując przetrwać i rozwijać się w surowym, inspirowanym nordyckimi klimatami świecie gry. Mod został niedawno zaktualizowany, aby wspierać sterowanie ruchem, co oznacza, że gracze mogą teraz walczyć z masywnymi trollami lub stadami wilków, realistycznie uderzając lub wymachując rękami. Kolejnym cenionym elementem zawartości Nexus Mods jest mod poprawiający animacje w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Opinie będą podzielone

Ostatni ruch zespołu Nexus Mods Team przedstawia plany dotyczące systemu Kolekcji, który będzie automatycznie archiwizował wszystkie modyfikacje wgrywane na stronę. Dzięki temu użytkownicy nie będą mogli usuwać modów, które wcześniej wrzucili, co zapewni, że treści stworzone przez użytkowników będą zawsze dostępne dla innych. Choć opinie na temat nowego systemu Kolekcji Nexus Mods z pewnością będą się różnić, zmiana w polityce pomoże zachować wiele modyfikacji.

Nexus Mods DLC modyfikacje gry wideo

Czytaj dalej