Gracze nie wytrzymali! Powstała petycja w sprawie twórcy gier!

5 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Hideo Kojima Japonia twórca gier PlayStation Xbox
Źródło: celoweb.com.br

Część graczy PlayStation podjęło próbę anulowania potencjalnej współpracy twórcy gier Hideo Kojimy z Xboxem. Jakie kroki podjęli gracze?

Gracze konsoli PlayStation próbują anulować potencjalną współpracę twórcy gier Hideo Kojimy z Xboxem. Część społeczności zdenerwowana tą umową utworzyła nawet petycję na platformie Change.org w nadziei, że uda im się przeciągnąć w czasie i ostatecznie anulować umowę.

Skąd to zdenerwowanie graczy?

W lipcu 2021 roku pojawiły się informacje, które wskazywały na to, że Kojima, twórca Death Stranding, podpisze umowę z Microsoftem. Umowa miałaby rzekomo dać Microsoftowi wyłączne prawa do wydawania w chmurze gry stworzonej przez Kojima Productions. Obecnie nie są znane żadne szczegóły dotyczące tej współpracy. Potwierdzono jedynie, że Kojima podpisał list intencyjny w sprawie umowy. Mimo to nawet sama taka możliwość niepokoi niektórych posiadaczy PlayStation. Dlatego też grupa graczy utworzyła petycję mającą na celu anulowanie umowy Kojima-Xbox. Uważają oni, że umowa jest "zdradą" i oskarżają Kojimę o to, że jest "zaślepiony chciwością".

Hideo Kojima Japonia twórca gier PlayStation Xbox

Kto ma rację?

Przynajmniej jeden powód petycji jest jednak w pewnym stopniu uzasadniony. Petycja twierdzi, że nie każdy ma wystarczająco niezawodne połączenie Wi-Fi, aby strumieniować gry w chmurze. Petycja zwraca również uwagę na to, że nie każdy ma fundusze na zakup nowej konsoli lub komputera. Oba są zrozumiałe krytyki. Nie ma żadnych dowodów na to, że Kojima współpracując z Xboksem przy jednym tytule, porzuci całkowicie konsolę PlayStation. Nic też nie wskazuje na to, że jakikolwiek tytuł zostanie wydany na Xboksa, nie trafi później na inne platformy.

Czy to coś da?

Jest mało prawdopodobne, że petycja będzie miała jakikolwiek skutek. Podczas gdy Change.org i podobne strony mogą być używane do promowania zmian, przypadkowe sprawy, takie jak umowa dotycząca gier wideo, nie są wysoko na liście.

Hideo Kojima Japonia twórca gier PlayStation Xbox

Czytaj dalej