Strach się bać! Najstrajszniejsze horrory cz.5

10 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Horror gra wideo ranking zestawienie
Źródło: pixabay.com

Dziś śpieszymy z kolejnymi trzema horrorami wartymi uwagi. Każdy kto gustuje w opuszczonych budynkach z niejasną historię powinien zapoznać się z naszymi propozycjami.

Amnesia: The Dark Descent

W tym horrorze, ucieczka jest pierwszą linią obrony w obliczu czegoś zbyt strasznego, by to pojąć. Amnesia rozumie związek między bieganiem a horrorem lepiej niż wiele gier wydanych przed nią i po niej. Pozbawia graczy jakiejkolwiek realnej możliwości obrony. Amnesia nie tylko zamienia bieganie w akt odwagi w grze, w której dźwięk wyzwala potwory, a przemierzanie ciemności na oślep doprowadza do szaleństwa, ale też pokazuje, że gry grozy nie muszą już zawierać nie do końca przemyślanych systemów walki, by zaangażować i przestraszyć graczy.

Amnesia The Dark Descent horror gra wideo

BioShock

Może BioShock nie jest typowym horrorem to jest to absolutnie jeden z najbardziej niepokojących gier. Od sekwencji otwierającej, która szybko ukazuje krwawe następstwa urojeń szaleńca, po porywające pytania o naturę kontroli. Kiedy trzeba BioShock jest naprawdę przerażający. Tytuł ten może nie jest może napędzany paliwem z koszmarów, ale wykorzystuje najlepsze sztuczki gatunku, by napędzać swoją błyskotliwą narrację i niesamowitą budowę świata.

BioShock horror gra wideo

Dead Space

Wiele z najlepszych przykładów horroru sci-fi opiera się na strachu przed nieznanym. Od Obcego po Event Horizon, horrory sci-fi często pokazują nam konsekwencje pójścia za daleko i stawienia czoła czemuś, czego do końca nie rozumiemy. Ta idea leży u podstaw niemal wszystkiego, co sprawia, że Dead Space jest genialny. Chociaż atmosfera gry i jej światowej klasy oprawa dźwiękowa zasługują na wszystkie pochwały, jakie otrzymały na przestrzeni lat, Dead Space naprawdę wyróżnia się sposobem, w jaki projekty wrogów wpływają na walkę i fabułę. To, co zaczyna się jako krwawe jump scares, szybko przeradza się w głębsze uczucie strachu dla gracza, które w połączeniu z niesamowitą grafiką i oprawą dźwiękową sprawia, że gracz czuje się być w ciągłym niebezpieczeństwie.

Dead Space horror gra wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zagraj w te gry jeśli chcesz się bać! Najstarszniejsze horrory cz.1
  2. Strach ma wielkie oczy! Najstrajszniejsze horrory cz.2
  3. W tych grach dobrze się przestraszysz. Najstraszniejsze horrory cz.3
  4. 3 tytuły dla każdego kto lubi się bać. Najstraszniejsze horrory cz.4
  5. Jak zagrać w Resident Evil bez ograniczeń czasowych? Oto instrukcja
  6. Nongunz Doppelganger Edition już dostępne na Steam. O czym jest ta gra?
Czytaj dalej