Ranking: Najpopularniejsze gry od Square Enix (miejsca 1-5)

4 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Square Enix Japonia gry wideo
Źródło: wirewag.com

Square Enix to japoński producent gier, który od ponad 30 lat systematycznie wydaje swoje kolejne tytuły. Które z gier Square Enix są najpopularniejsze?

5 Miejsce – Mana (12,3 mln sprzedanych egzemplarzy)

Seria fabularnych gier akcji fantasy. Rozpoczęła się jako poboczna opowieść do flagowej serii Final Fantasy. Od drugiej części funkcjonuje już jako samodzielna seria. Odbiór serii Mana był bardzo nierówny, przy czym wczesne gry były wyżej oceniane przez krytyków niż nowsze tytuły. Secret of Mana została uznana za jedną z najlepszych fabularnych gier akcji 2D.

Mana Square Enix gra wideo

4 Miejsce – Kingdom Hearts (32 mln sprzedanych egzemplarzy)

Seria fabularnych gier akcji powstała przy współpracy z Disneyem. Gra jest crossoverem różnych właściwości Disneya opartych w fikcyjnym wszechświecie. Seria skupia się na głównym bohaterze, Sora, i jego podróży i doświadczeń z różnych postaci Disney. Seria składa się z trzynastu gier dostępnych na wiele platform. Wraz z grami wydano szeroką gamę powiązanych towarów, w tym ścieżki dźwiękowe, figurki, książki towarzyszące, lekkie powieści, kolekcjonerską grę karcianą, serię mangi i serial telewizyjny.

Kingdom Hearts Square Enix gra wideo

3 Miejsce – Tomb Raider (77 mln sprzedanych egzemplarzy)

Seria Tomb Raider od 1996 do 2009 wydawana była przez Eidos Interactive. Od 2010 przejęła je Square Enix. Seria skupia się na fikcyjnej brytyjskiej archeolog Larze Croft, która podróżuje po świecie w poszukiwaniu zaginionych artefaktów i infiltruje niebezpieczne grobowce i ruiny. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji otoczenia, rozwiązywaniu zagadek, poruszaniu się w nieprzyjaznym środowisku pełnym pułapek i walce z wrogami. Ostatnia część serii ukazała się w 2018 roku.

Tomb Raider Square Enix gra wideo

2 Miejsce – Dragon Quest (81 mln sprzedanych egzemplarzy)

Seria ta miała znaczący wpływ na rozwój konsolowych gier fabularnych i wprowadziła wiele elementów do tego gatunku. Dragon Quest pojawił się po raz pierwszy w 1986 roku. Była to jedna z pionierskich gier gatunku RPG. Podstawowym założeniem większości gier Dragon Quest jest uratowanie ziemi z niebezpieczeństwa z rąk potężnego wroga. Na przestrzeni lat 11 części.

Dragon Quest Square Enix gra wideo

1 Miejsce – Final Fantasy (160 mln sprzedanych egzemplarzy)

Na pierwszym miejscu znajduje się flagowa produkcja studia. Final Fantasy to seria gier fantasy. Pierwsza gra z tej serii została wydana w 1987 roku, a od tego czasu ukazało się 16 części. Poszczególne części Final Fantasy to samodzielne historie, z których każda ma inną scenerię, wątki i głównych bohaterów, ale franczyzę łączy kilka powtarzających się elementów, w tym mechanika gry i powtarzające się imiona postaci. ażda fabuła koncentruje się na konkretnej grupie bohaterów, którzy walczą ze złem, ale także bada wewnętrzne zmagania i relacje bohaterów.

Final Fantasy Square Enix gra wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ranking: Najpopularniejsze gry od Square Enix (miejsca 6-10)
  2. Wyciekły treści związane z Battlefield 6!
  3. Jak zagrać w Resident Evil bez ograniczeń czasowych? Oto instrukcja
  4. Poradnik: Którą broń w NieR Replicant wybrać? Opis broni fabularnych
  5. 3 tytuły dla każdego kto lubi się bać. Najstraszniejsze horrory cz.4
  6. Jak zarobić duże pieniądze z domu? Z pomocą przychodzi Minecraft
Czytaj dalej