Nowa Polska gra właśnie wchodzi na rynek! Czym jest tajemnicza Papetura

6 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Papteura Polska gra wideo 2021 premiery
Źródło: steamcommunity.com

Polska gra przygodowa, której twórcą jest Tomasz Ostafin, właśnie wchodzi na rynek. Czy ta nietuzinkowa produkcja ma szansę na zainteresowanie sobą szerszego grona graczy? Jak prezentuje się fabuła produkcji i o czym opowiada? Jak wygląda mechanika gry? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Czym jest Papetura

Papetura to klimatyczna gra przygodowa typu point-and-click z elementami gry logicznej. Akcja osadzona jest w świecie wykonanym w całości z kartonu i papieru. Twórcą tytułu jest polski deweloper Tomasz Ostafin, który przez wiele lat samodzielnie pracował nad grą. Na kształt tytułu wpłynęła fascynacja autora mikrobiologią i architekturą.

Smutne życie głównego bohatera

Głównym bohaterem gry jest samotna istota o imieniu Pape. Została ona odcięta od świata i wiedzie teraz smutną i samotną egzystencję w kwiatowym więzieniu. Pewnego dnia jednak ucieka i spotyka Tura, czyli magiczną istotę, którą postanawia się zaopiekować. Razem przeżywają wiele przygód, stawiając czoła niebezpieczeństwom i potworom. Co ważne, w grze nie ma żadnych mówionych dialogów.

Papteura Polska gra wideo 2021

Dużo zagadek i nacisk na narracje

Paper to klasyczna gra przygodowa typu point-and-click. W trakcie przygody gracz odwiedza sporo unikatowych lokacji, w których musi rozwiązywać wymagające logiczne zagadki. W większości polegające na interakcji z elementami otoczenia. Tytuł kładzie nacisk na warstwę narracyjną.

Polski twórca wykonał ogrom pracy nad grą

Papetura napędzana jest przez popularny silnik Unity. Na potrzeby gry twórca przygotował szczegółowe dioramy, które wykonał z papieru i kartonu, a następnie wielokrotnie fotografował je w różnych warunkach oświetleniowych. W podobny sposób stworzył wszystkie modele stworzeń i postaci zamieszkujących fantastyczny świat. Atmosferę gry tworzy również muzyka. Jej autorem jest Czech Tomas Dvorak znany szerszej publice pod pseudonimem Floex. Papetura ukaże się wyłącznie na komputery stacjonarne (PC). Póki co gra nie została zapowiedziana na konsole.

Papteura Polska gra wideo 2021

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nongunz Doppelganger Edition już dostępne na Steam. O czym jest ta gra?
  2. Najnowsze premiery gier! Co tym razem przygotowali twórcy?
  3. Dziś premiera nowego DLC do gry Europa Universalis IV!
  4. Kultowe RPG powraca w nowej odsłonie! Premiera NieR Replicant ver1.224
  5. Czy Niewinny to udana adaptacja Harlena Cobena? Oto nasza recenzja
  6. Deja vu na każdym kroku! Recenzja gry Returnal
Czytaj dalej