Nongunz Doppelganger Edition już dostępne na Steam. O czym jest ta gra?

5 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Nongunz Doppelganger Edition gra wideo 2021
Źródło: gog.com

Nongunz: Doppelganger Edition to całkowicie autorska wersja gry z 2017 roku. Została ona stworzona na popularnym silniku Unity. Gra dostępna jest na Steam.

Czym jest Nongunz: Doppelganger Edition?

Nongunz: Doppelganger Edition łączy w sobie cechy dwuwymiarowej platformówki i side-scroll shootera. Jest to rozszerzona i odświeżona wersja gry wydanej pierwotnie w 2017 roku. W nowej edycji dodano arenę oraz lokalny tryb kooperacji. Gra została opracowana przez niezależne studio Brainwash Gang. Akcja gry Nongunz: Doppelganger Edition rozgrywa się w gotyckich podziemiach, wypełnionych groteskowymi postaciami z horroru. Głównym bohaterem jest mały szkielet, który stara się odkryć tajemnicę nihilistycznego świata.

Rozgrywka

Rozgrywka to klasyczna hybryda gry platformowej i strzelanki 2D z mocno zaakcentowanymi elementami ze świata roguelike. Świat Nongunz składa się z setek losowo generowanych poziomów. DLatego też każde podejście do tego tytułu jest nieco inne. Nongunz: Doppelganger Edition charakteryzuje się wysokim poziomem trudności, więc o śmierć, która resetuje licznik punktów jest bardzo łatwo.

Nongunz Doppelganger Edition gra wideo

Mechanika

Gra oferuje bogaty arsenał, który ułatwia strzelanie do licznych przeciwników, od pistoletów 9mm, przez karabiny AK i snajperki, po wyrzutnię rakiet i łuk. Ważne jest to, że zużytej amunicji nie da się odzyskać ani zebrać z ciał poległych. W trakcie zabawy zbieramy także power-upy, np. zwiększające obrażenia przez określony czas lub zwiększające szybkość poruszania się, a także specjalne głowice pozwalające np. na teleportację w miejsce, w którym można ominąć czających się wrogów. Ponadto w Nongunz: Doppelganger Edition występują unikalne karty, które oferują korzyści takie jak leczenie lub możliwość tworzenia własnych wyznawców, którzy pomogą nam eksterminować złowrogie stwory. W grze niezwykle ważne jest zdobywanie punktów poprzez strzelanie do wrogów bez opamiętania i tworzenie kombinacji, ponieważ stanowią one walutę, za którą można kupić specjalne zdolności i śmiercionośne bronie oraz stworzyć swoją armię.

Tytuł ten oprócz rozgrywki dla pojedynczego gracza, pozwala na zabawę w lokalnym co-opie. Gra pojawi się na konsole PlayStation 4, Xbox One, PC oraz Nintendo Switch.

Nongunz Doppelganger Edition gra wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsze premiery gier! Co tym razem przygotowali twórcy?
  2. Dziś premiera nowego DLC do gry Europa Universalis IV!
  3. Kultowe RPG powraca w nowej odsłonie! Premiera NieR Replicant ver1.224
  4. Czy Niewinny to udana adaptacja Harlena Cobena? Oto nasza recenzja
  5. Deja vu na każdym kroku! Recenzja gry Returnal
  6. Fantasy na miarę "Gry o tron"? Recenzja serialu "Cień i kość"
Czytaj dalej