Wkrótce będziesz używał tego portfela. Zostanie wprowadzony już wkrótce

2 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Portfel Unia Europejska pieniądze internet
Źródło: pixabay.com

Unia Europejska przedstawi plany wprowadzenia cyfrowego portfela dla całego bloku. Pozwoli on obywatelom na bezpieczny dostęp do szeregu usług prywatnych i publicznych.

Unia Europejska chce usprawnić system płatności

Unia Europejska wkrótce ujawni plany stworzenia cyfrowego portfela dla całej Unii. Jest to odpowiedź na prośby państw członkowskich o znalezienie bezpiecznego sposobu na dostęp obywateli do usług publicznych i prywatnych online.

Portfle Unia Europejska pieniądze internet

Co da nowa aplikacja?

Aplikacja pozwoli obywatelom w całej Unii Europejskiej a bezpieczny dostęp do szeregu usług prywatnych i publicznych za pomocą jednego identyfikatora online. Cyfrowy portfel będzie bezpiecznie przechowywał szczegóły płatności i hasła oraz pozwoli obywatelom ze wszystkich 27 krajów na logowanie się na stronach lokalnych władz lub płacenie rachunków za media przy użyciu jednej uznanej tożsamości.

Lepsze zabezpieczenia

Dostęp do ogólnounijnej aplikacji będzie można uzyskać między innymi poprzez skanowanie odcisków palców lub siatkówki oka, a także będzie ona służyć jako skarbiec, w którym użytkownicy będą mogli przechowywać oficjalne dokumenty, takie jak prawo jazdy. Urzędnicy Unii Europejskiej będą egzekwować strukturalny rozdział, aby uniemożliwić firmom, które uzyskują dostęp do danych użytkownika, wykorzystywanie portfela do innych działań komercyjnych, takich jak marketing nowych produktów. Bruksela jest zaangażowana w rozmowy z państwami członkowskimi, aby zapewnić wytyczne dotyczące standardów technicznych dla wprowadzenia cyfrowego portfela, który ma być w pełni operacyjny za około rok.

Portfel Unia Europejska pieniądze internet

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rekordowo pieniądze za zbijanie bąków? Ta firma zarobiła miliony nie wydając nic nowego!
  2. Jeździsz na rowerze? Koniecznie sprawdź te produkcje!
  3. Ten tytuł zaczął przyciągać przed ekrany miliony osób! Co takiego zrobili twórcy?
  4. Kultowa gra otrzymała nowe rozszerzenie! To ucieszy fanów produkcji!
  5. Tajemnicza produkcja odsłania karty! Każdy może spróbować ją odkryć!
  6. Prognozy się potwierdziły! To był najgorszy miesiąc od lat, dla tych którzy zainwestowali w...
Czytaj dalej