Wieloletni spór dobiegł końca! Czy firma otrzyma to co się jej należy?

2 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Nokia internet sprzęt technologie
Źródło: pixabay.com

Spór pomiędzy Nokią a Daimlerem trwa już dobre kilka lat. Niemiecki sąd zwrócił się nawet w tej sprawie do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu z prośbą o wskazówki w tej sprawie.

Producent samochodów poszedł na ugodę

Daimler zgodził się zapłacić Nokii za korzystanie z jej patentów, kończąc awanturę, która uwypukliła walkę między firmami technologicznymi i samochodowymi o tantiemy za kluczowe technologie. Nokia, która zarabia 1,4 miliarda euro w przychodach z licencji każdego roku, i producent samochodów Daimler pozwali siebie nawzajem w niemieckich sądach w ostatnich latach, z mieszanymi wynikami.

Nokia internet sprzęt technologie

Czego chcą firmy technologiczne?

Firmy technologiczne chcą, aby producenci samochodów płacili tantiemy za technologie stosowane w systemach nawigacyjnych, komunikacji samochodowej i samochodach samojezdnych, ale ci drudzy twierdzą, że ich dostawcy powinni płacić zamiast nich, co mogłoby zmniejszyć opłaty dla posiadaczy patentów. Porozumienie ogłoszone wspólnie z Daimlerem we wtorek oznacza zwycięstwo Nokii w tym sporze. Firma ta w kwietniu zawarła umowę z chińskim Lenovo, na mocy której największy na świecie producent komputerów osobistych dokona płatności równoważącej netto na rzecz fińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego i rozwiąże wszystkie toczące się spory sądowe.

Wiele marek już płaci

Nastąpiło to po zawarciu w poprzednim miesiącu umowy z Samsungiem, w której południowokoreańska spółka zgodziła się na uiszczenie opłat licencyjnych za swoje technologie związane ze standardami wideo. Nokia i Daimler ogłosiły, że osiągnęły porozumienie w sprawie licencjonowania patentów i również wstrzymają swoje spory sądowe. Niemiecki producent samochodów do tej pory nigdy nie zapłacił Nokii za korzystanie z jej patentów. Audi, Bentley, BMW, Mini, Porsche, Rolls Royce, Seat, Skoda, Volkswagen i Volvo to marki, które uiszczają opłaty patentowe Nokii.

Nokia internet sprzęt technologie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wkrótce będziesz używał tego portfela. Zostanie wprowadzony już wkrótce
  2. Rekordowo pieniądze za zbijanie bąków? Ta firma zarobiła miliony nie wydając nic nowego!
  3. Jeździsz na rowerze? Koniecznie sprawdź te produkcje!
  4. Ten tytuł zaczął przyciągać przed ekrany miliony osób! Co takiego zrobili twórcy?
  5. Kultowa gra otrzymała nowe rozszerzenie! To ucieszy fanów produkcji!
  6. Tajemnicza produkcja odsłania karty! Każdy może spróbować ją odkryć!
Czytaj dalej