Ten tytuł zaczął przyciągać przed ekrany miliony osób! Co takiego zrobili twórcy?

1 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Among Us gra wideo multiplayer Epic Games Store
Źródło: pixabay.com

Liczba graczy w Among Us wzrosła do prawie 2 milionów w ciągu weekendu, po tym jak gra została włączona do darmowego giveaway'u w Epic Games Store.

Duży wzrost graczy w popularnej sieciówce

Liczba graczy w niezależnej grze społecznościowej Among Us skoczyła do prawie 2 milionów po tym, jak trafiła do darmowego rozdawnictwa w Epic Games Store. Gra jest już bardzo popularna i zazwyczaj może pochwalić się około 500 tysięcy graczy w najbardziej ruchliwych momentach. Jednak darmowy dostęp do gry przez ograniczony czas sprawił, że liczb ta gwałtownie wzrosła. Among Us jest dostępne za darmo w Epic Games Store do 3 czerwca w ramach Epic MEGA Sale.

Among Us gra wideo multiplayer Epic Games Store

Zeszłoroczny hit nadal utrzymuje swój poziom

Among Us było jedną z największych gier 2020 roku, mimo że pierwotnie ukazało się w 2018 roku. Nagły wzrost zainteresowania nastąpił w momencie, kiedy youtuberzy i streamerzy zaczęli pokazywać tę grę w swoich materiałach. Dzięki niskiej cenie i trybie multiplayer gra szybko zyskała na popularności. Dzienna liczba graczy spadła od szczytu w 2020 roku, ale suma nadal jest imponująca.

Promocja ale i czynniki zewnętrzne

Dzięki promocji w EpicGamesStore liczba graczy wzrosła prawie czterokrotnie w ciągu dwóch dni, z typowych 500 tys. do prawie 2 milionów. W zwiększeniu liczby graczy mogły jednak też pomóc czynniki zewnętrzne. Spadek cen zbiegł się z weekendem Memorial Day, czyli typowym długim weekendem dla większości Amerykanów. Jest też możliwość, że gracze z innego systemu spróbują gry na PC po raz pierwszy. Starsi gracze mogli również powrócić z powodu napływu nowych graczy. Niezależnie od tego, nagły wzrost liczby graczy jest niczym innym, jak pozytywnym czynnikiem. Ale poza tym, to pokazuje, że nawet po roku Among Us ma oparcie w kulturze popularnej. Może nie jest tak popularna, jak rok temu i raczej nie osiągnie już takiego poziomu, jednak gracze nadal pozostają zaangażowani.

Among Us gra wideo multiplayer Epic Games Store

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kultowa gra otrzymała nowe rozszerzenie! To ucieszy fanów produkcji!
  2. Tajemnicza produkcja odsłania karty! Każdy może spróbować ją odkryć!
  3. Prognozy się potwierdziły! To był najgorszy miesiąc od lat, dla tych którzy zainwestowali w...
  4. FPS jakiego potrzebujemy? Czym jest Necromunda: Hired Gun?
  5. Policja zrobiła nalot! To co znaleźli w środku przeszło ich najśmielsze oczekiwania
  6. Zmiany w czołowej polskiej firmie! Teraz zmieni się naprawdę wiele!
Czytaj dalej