Rekordowo pieniądze za zbijanie bąków? Ta firma zarobiła miliony nie wydając nic nowego!

2 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Pokemon pieniądze internet
Źródło: pixabay.com

Podobnie jak kilka innych firm zajmujących się grami, The Pokémon Company miało swój najlepszy w historii rok pod względem sprzedaży i zysków w 2020 roku. Zeszłoroczna sytuacja na świecie sprawiła, że różne podmioty rozrywkowe odnotowały rekordowe  dochody.

Rekord bez nowych produkcji?

Co ciekawe, w 2020 roku nie ukazały się żadne nowe, główne gry Pokémon. Zamiast tego, płatny Expansion Pass Pokémon Sword and Shield dodał dwa nowe obszary do regionu Galar, Isle of Armor i Crown Tundra. W ciągu roku ukazało się jednak kilka tytułów spinoff. W czerwcu ukazała się gra na telefon ze szczoteczką do zębów Pokémon Smile, a po niej gra logiczna Pokémon Café Mix. Nintendo Switch otrzymało remake niektórych z gier Pokémon: Mystery Dungeon gier z ery Game Boy Advance i Nintendo DS w postaci Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX w marcu 2020 roku.

Pokemon pieniądze internet

Franczyza zrobiła co trzeba

Jak widać, podczas gdy rok 2020 mógł nie zobaczyć nowej głównej gry Pokémon, franczyza kwitła w innych dziedzinach. The Pokémon Company opublikowała swoje wyniki finansowe za rok 2020 i najwyraźniej miała najlepszy w historii rok sprzedaży. Raport stwierdza, że The Pokémon Company osiągnęła 1,1 miliarda dolarów sprzedaży i rekordowo wysoki zysk netto w wysokości 170 milionów dolarów za ten rok.

Dlaczego zainteresowanie Pokemonami wzrosło?

Powód tego wzrostu zainteresowania można najłatwiej przypisać zarówno czynnikom zewnętrznym, jak i rosnącemu boomowi na nostalgię starszych fanów Pokémonów. Jednym z największych beneficjentów obu tych wydarzeń jest gra Pokémon Trading Card Game, w której wartość kart gwałtownie wzrosła. Stare, rzadkie karty są sprzedawane za tysiące na aukcjach, podczas gdy zainteresowanie nowymi kartami nigdy nie było większe. Rok 2021 ma być jeszcze większym rokiem niż 2020, ponieważ istnieje kilka nowych gier Pokémon, które zostały i zostaną uruchomione w tym roku. Nowy Pokémon Snap był niedawnym hitem dla The Pokémon Company, ponieważ fani czekali dziesiątki lat na wskrzeszenie tej serii spinoffów. Nie wiadomo, czy bańka z grami karcianymi Pokémon wkrótce pęknie, ale w 2021 roku czeka nas wiele nowych gier wideo z serii Pokémon.

Pokemon pieniądze internet

Czytaj dalej