Jak zarobić duże pieniądze z domu? Z pomocą przychodzi Minecraft

1 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Minecraft gra wideo Microsoft mody pieniądze
Źródło: apkpure.com

Moderska społeczność w Minecraft podczas ostatnich lat prężnie się rozwinęła. Zajęcie, które jeszcze kilka lat temu było całkowicie niepłatnym, teraz potrafi przynieść duże zyski.

Tworzenie modów w Minecrafcie może być całkiem lukratywne. Według ostatniego raportu Microsoftu moderzy i twórcy budowli w grze Minecraft doprowadzili do ogólnego zysku w wysokości 350 milionów dolarów. Firma w końcu umożliwiła zarabianie pieniędzy poprzez wkład w społeczność. Modderzy są teraz częścią gry, a nie tylko jej małym aspektem.

Minecraft nadal w topie najpopularniejszych gier

Minecraft jest wciąż jedną z największych gier na rynku. Dzieje się to mimo tego, że tytuł został wydany w listopadzie 2011 roku. Od tego czasu gra została kupiona przez Microsoft i przeniesiona na każdą nowoczesną konsolę oraz stale aktualizowana o nową zawartość i poprawki błędów. W 2020 roku Minecraft miał ponad 200 milionów sprzedanych egzemplarzy gry. Obecnie liczba aktywnych graczy w miesiącu wynosi...126 milionów osób.

Minecraft gra wideo Microsoft mody

Wyniki finansowe mówią jasno

W zeszły wtorek Microsoft ogłosił wyniki finansowe za III kwartał, stwierdzając, że firma technologiczna zajmująca się grami zarobiła w tym czasie ponad 15,5 miliarda dolarów netto. Dotyczy to wszystkich działów Microsoftu, w tym systemu Windows, sprzedaży konsol Xbox serii X i S oraz tytułów gier. Najciekawszym z nich jest 350 milionów dolarów z Minecrafta. Te 350 milionów dolarów pochodzi z ponad miliarda pobrań modów, dodatków i innych doświadczeń z Minecrafta w Minecraft Marketplace.

Wkład Marketplace'u

Sklep Minecrafta wystartował w 2017 roku. Marketplace to sklep w grze, w którym gracze mogą kupować skórki dla swoich postaci, tekstury i niestandardowe światy Minecrafta od twórców społeczności. Marketplace jest dostępny na urządzeniach mobilnych, Xbox One, Windows 10, Nintendo Switch oraz na PS4. Microsoft twierdzi, że oddaje twórcom ponad 50% kosztów, co oznacza, że ponad połowa z 350 milionów dolarów zarobionych na Minecraft Marketplace trafiła do kieszeni twórców i modderów. Sukces Marketplace może być jednym z tych, które Microsoft będzie próbował odtworzyć w przyszłości z innymi tego typu grami, takimi jak Flight Simulator.

Minecraft gra wideo Microsoft mody

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Microsoft zmniejsza swoją prowizję! Czy to przyciągnie nowych wydawców?
  2. Poradnik: jak zdobyć klucz do Scavengers w Early Access?
  3. W jakie gry zagrasz za darmo w maju? PlayStation Plus na maj 2021
  4. CD Projekt Red nadal usprawnia Cyberpunk 2077. Wyszła nowa łatka do gry
  5. Wyciekły tajne dokumenty Electronic Arts. Firma znów się nie popisała
  6. Poradnik: Jak odblokować strój Neymara w Fortnite?
Czytaj dalej