Czy Niewinny to udana adaptacja Harlena Cobena? Oto nasza recenzja

1 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Niewinny Netflix serial telewizyjny recenzja opinia
Źródło: netflix.com

Kilka lat temu Netflix podpisał umowę z autorem Harlanem Cobenem na adaptację kilku jego powieści. Niewinny to najnowsza adaptacja Cobena, która przenosi akcję z USA do Hiszpanii, nie tracąc przy tym nic z elementów fabuły, które uczyniły powieść hitem 16 lat temu. Czy jednak cała historia ma swoje przełożenie? Oto nasza recenzja.

O czym opowiada serial "Niewinny"

Główny bohater Mat dostaje cztery lata za nieumyślne zabójstwo i przezwycięża trudności życia więziennego. Otrzymuje przepustkę na czas pogrzebu swoich rodziców. Spotyka wtedy kobietę o imieniu Olivia. Następnie musi wrócić, aby odbyć swój wyrok do końca. Po wyjściu na wolność odbudowuje swoje życie. Jego brat Isma daje mu pracę w swojej kancelarii. Następnie czyni go partnerem biznesowym. Isma nagle umiera, pozostawiając Matowi firmę. W międzyczasie Mat odnawia relacje z Olivią, którą poznał podczas przepustki. Zaraz po tym, jak dowiadują się, że zostaną rodzicami, Mat i Olivia szukają domu w dawnej dzielnicy Mata. Główny bohater zostaje wprowadzony w przestępczą intrygę, a tajemnicza osoba czyha na jego życie. Mat Wynajmuje Zoe zaufaną prywatną detektyw, aby dowiedziała się, o co w tym wszystkim chodzi.

Niewinny Netflix serial telewizyjny recenzja

Kto zagra w pierwszym sezonie?

Rolę głównego bohatera, czyli Mata gra Mario Casas. Jego żona Olivia to Aura Garrido. W pozostałych rolach można zobaczyć takich aktorów jak: Alexandra Jiménez, Josean Bengoetxea, Jordi Coll, a także José Coronado. Pierwszy sezon serialu "Niewinny" będzie liczył osiem odcinków. Każdy z nich będzie natomiast trwał około 60 minut.

Czy warto poświęcić czas na serial "Niewinny"?

Tajemnica Niewinnego rozwija się powoli, niemal w męczący sposób. Ale nie chodzi tu o to, kto co zrobił, ale o to, kto co wiedział i co ukrywają bliscy i powiernicy głównego bohatera. Jest to typ serialu, który albo zachwyci albo sfrustruje. Fani dramatów oraz powieści Harlena Cobena z pewnością znajdą w produkcji coś dla siebie.

Niewinny Netflix serial telewizyjny recenzja

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy zdalna praca ma sens? Przypadek Google potwierdza, że tak
  2. Microsoft zmniejsza swoją prowizję! Czy to przyciągnie nowych wydawców?
  3. Nadchodzi nowa produkcja od Netflix! Wraca Czarodziejka z Księżyca
  4. CD Projekt Red nadal usprawnia Cyberpunk 2077. Wyszła nowa łatka do gry
  5. Wyciekły tajne dokumenty Electronic Arts. Firma znów się nie popisała
  6. Oscary 2021. Jaki film zwyciężył i kto został najlepszym aktorem roku?
Czytaj dalej