Stany Zjednoczone jakich nie znasz. 6 zdumiewających ciekawostek cz.2

5 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Nauka
Stany Zjednoczone ciekawostki nauka edukacja
Źródło: pixabay.com

Stany Zjednoczone to kraj, który kryje w sobie wiele tajemnic. Dzisiaj przedstawimy Wam sześć zdumiewających ciekawostek dotyczących właśnie tego kraju.

Przydomek "Wietrzne Miasto" nie ma nic wspólnego z pogodą w Chicago

Uważa się, że przydomek ten został wymyślony w 1890 roku. Pochodzi on redaktora New York Sun Charlesa Danę. Określił on konkurenta do organizacji Targów Światowych w 1893 roku jako pełen "gorącego powietrza". Chociaż Chicago wygrało konkurs na gospodarza, przydomek ten utkwił w pamięci.

Chicago Stany Zjednoczone

Indiana to światowa stolica popcornu

Stan Indiana produkuje ponad 20 procent krajowej podaży popcornu. Przy czym prawie połowa wszystkich gruntów uprawnych w stanie jest wykorzystywana pod uprawę kukurydzy. W 2014 roku rolnicy z tego stanu obsadzili ponad 91.000 akrów kukurydzy przeznaczonej na popcorn.

Popcorn Stany Zjednoczone Indiana

W Iowa zginęła ogromna ilość mamutów

Ten stan jest obfitujący w kości mamutów. Te starożytne stworzenia były niegdyś obfite w tym regionie. Obszary takie jak Mahaska County posiadają wiele wykopalisk.

Mamut Stany Zjednoczone

W Luizjanie wynaleziono potrawę turducken

Turducken to danie składające się z pozbawionego kości kurczaka nadziewanego do pozbawionej kości kaczki, następnie nadziewanego do pozbawionego kości indyka. Luizjański szef kuchni Paul Prudhomme po raz pierwszy wypróbował go w lodge w Wyoming. Spopularyzował to mięsne danie w swojej książce kucharskiej z 1987 roku.

Turducken Stany Zjednoczone

W Massachusetts nielegalne jest wyganianie gołębi z ich domów

Prawo ogólne stanu Massachusetts mówi jasno. Kto umyślnie zabija gołębie na legowiskach lub je wypłosza będzie karany więzieniem. Kara może trwać nie dłużej niż jeden miesiąc. Możliwa jest również grzywna wynosząca dwadzieścia dolarów. Taka osoba będzie odpowiedzialna za rzeczywiste szkody wobec właściciela lub mieszkańca tych legowisk.

Gołąb Stany Zjednoczone

Michigan to Magiczna Stolica Świata

Miasto Colon, MI, jest samozwańczą stolicą magii. Zasłużyło na to organizując co roku czterodniową konwencję magiczną. W mieście tym znajduje się Magiczny Szlak Sławy, muzeum magii oraz Cmentarz Magicznej Stolicy, który jest miejscem spoczynku prawie 30 magików.

Magia iluzjonista Michigan Stany Zjednoczone

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stany Zjednoczone jakich nie znasz. 5 zdumiewających ciekawostek cz.1
  2. Nauka: mleko matki może pomóc w utrzymaniu zdrowych jelit u niemowląt.
  3. Film "Kosmiczny Mecz" 2 nadchodzi! W sieci pojawił się trailer.
  4. Władze Myanmaru tłumią protesty. Ucierpi na tym Internet
  5. Jak początkowo miał nazywać się Intel? Historia powstania firmy.
  6. Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 6-10)
Czytaj dalej