Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 6-10)

3 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Ranking gry city builder zestawienie
Źródło: en.softonic.com

Oto nasz ranking najlepszych gier typu city builder. W dzisiejszym materiale przedstawiamy gry, które w rankingu zajęły miejsca od 10 do 6.

10. SimCity

Seria SimCity istnieje od bardzo dawna. Pierwszy wpis w serii sięga prawie 30 lat wstecz. Jest to w zasadzie dziadek wszystkich gier miejskich i utorował drogę (bez pun intended) dla wielu gier, aby przyjść. Te tytuły są nadal istotne w sferze gier, rozszerzając się z PC i konsol, aby znaleźć nowy dom na urządzeniach mobilnych. Może nie jest to najbardziej innowacyjny tytuł na tej liście, ale formuła, którą stworzyli jest wciąż solidna i zdecydowanie warta poświęcenia czasu. Sprawdź najnowszą pozycję, SimCity: Buildit, na swoim ulubionym urządzeniu mobilnym za darmo.

Sim City gra wideo city builder

9. Urban Empire

Urban Empire to symulator budowania miasta, który przyjmuje nieco inne podejście. Zamiast skupiać się na aspekcie budowania, Urban Empire stawia przed tobą zadanie rozwijania cywilizacji poprzez dyplomację. Większość czasu spędzasz rywalizując o głosy i przychylność obywateli. Będziesz budować relacje tak często, jak je niszczyć, jednocześnie badając sposoby na poprawę życia w swoim imperium. Ta pozycja jest przeznaczona raczej dla graczy chcących być świadkami "historycznego dramatu rodzinnego" niż uczestniczyć w prawdziwej grze strategicznej.

Urban Empire gra wideo city builder

8. The Settlers

The Settlers zawsze był jednym z najdłużej działających hybrydowych gier wideo w historii współczesnej i dziwnie łączy budowanie miasta ze strategią czasu rzeczywistego (RTS) i wieloma innymi elementami z innych gatunków. To zależy od tego, o której grze Settler mówimy, ale The Settlers: Rise of an Empire jest jednym z rzadkich klejnotów w tej franczyzie. Jej akcja rozgrywa się w średniowiecznym świecie, co czyni ją wyjątkowym tytułem na tej liście, a także za samą pomysłowość. Pożycza mechanikę z gier Civilization, gdzie masz wybrać lidera lub frakcję i zbudować swoją zwykłą działkę w swoje własne imperium poprzez działania wojskowe, rozwój i wiele innych aspektów, które nie są obecne w innych budowniczych miast.

The Settlers gra wideo city builder

7. Frostpunk

Frostpunk, jak sam tytuł wskazuje, skupia się na znaczeniu ciepła i przetrwania w srogim zimnie. W alternatywnej wersji historii ludzkość została pokonana przez zmiany klimatyczne i zmuszona do zmagania się z ekstremalnym zimnem, które zdziesiątkowało większość planety. Opowieść jest z pewnością ponura. Jako przywódca ostatniej nadziei ludzkości musisz wykorzystać to, co jeszcze pozostało, aby spróbować zbudować schronienie, które pozwoli utrzymać przy życiu kurczącą się populację. Frostpunk nie jest grą dla osób o słabej woli i będzie dla ciebie wyzwaniem zarówno technicznym, jak i moralnym. W miarę rozwoju fabuły staniesz przed trudnymi wyborami, które ostatecznie zmienią świat wokół ciebie. Poziom głębi i fabuły w grze Frostpunk jest rzadko spotykany w tym gatunku.

frostpunk gra wideo city builder

6. Planet Base

Są tu wszystkie typowe elementy: budowa bazy, zarządzanie zasobami i zadowolenie mieszkańców. To, co wyróżnia Planet Base, to zróżnicowane typy planet. Gra pozwala na wybór pomiędzy 4 różnymi planetami, z których każda charakteryzuje się rosnącym poziomem trudności i różnymi zagrożeniami środowiskowymi, z którymi trzeba się zmierzyć. Na przykład na mroźnej planecie będziesz musiał zmierzyć się z ujemnymi temperaturami, a na planecie burzowej czeka cię zalew burz. Twoim zadaniem jest utrzymanie pionierów przy życiu na tyle długo, aby stworzyć stabilną i nadającą się do życia kolonię.

planet base gra wideo city builder

Czytaj dalej