Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 1-5)

11 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
City builder gra wideo ranking zestawienie
Źródło: gamesradar.com

Oto nasz ranking najlepszych gier typu city builder. W dzisiejszym materiale przedstawiamy gry, które w rankingu zajęły miejsca od 5 do 1.

5. Ceasar III

Impressions Games zawsze byli weteranami gatunku city-builder, jak wielu starych graczy wie. W czasach swojej świetności jedną z ich najlepszych gier był Caesar III, w której gracze wcielali się w rolę klasycznego rzymskiego gubernatora próbującego ulepszyć własne rzymskie miasto lub sam Rzym pośród chaosu i zagrożenia ze strony barbarzyńców. Podczas gdy grafika jest mocno przestarzała jak na dzisiejsze standardy, rozgrywka w Caesar III jest wystarczająca, aby przyciągnąć wielu graczy, nawet tych młodych. Wprowadza ona warstwę po warstwie mechaniki i projekty rozgrywki przyczynowo-skutkowej, gdzie każde ulepszenie lub budynek w twoim mieście może zainicjować efekt domina. Należy pamiętać, że gra ma stromą krzywą uczenia się.

Caesar 3 gra wideo city builder

4. Anno 2070

Niewiele gier jest tak wciągających jak Anno 2070. Gra intryguje graczy dzięki metodzie "marchewka na kiju", która nagradza ich tym bardziej, im więcej grają. Anno 2070, osadzone w niezbyt odległej przyszłości, daje graczom możliwość zmiany kształtu cywilizacji po katastrofach, które zdziesiątkowały większość planety (wyczuwamy wspólny motyw). Każdy znajdzie tu coś dla siebie: ekonomię na dużą skalę do zarządzania, wojny pomiędzy innymi frakcjami i głęboką rozgrywkę. Poważnie, możesz zbudować miasto pod wodą! Przyjmij przyszłość i zbuduj nowy świat.

Pharaoh gra wideo city builder

3. Pharaoh

Pharaoh to kolejna gra stworzona przez Impressions Games i najlepiej podsumowując, jest to Caesar III, ale ze skórą starożytnego Egiptu. Brzmi to jak pochodna złej rzeczy, ale Pharaoh jest często uważany za jedną z najlepszych gier miejskich swoich czasów. Pharaoh wprowadza również kilka znaczących zmian w formule budowania miasta w porównaniu do gier Caesar. Po pierwsze, gracze mają większą kontrolę nad zarządzaniem cywilami i jakością ich życia. Pharaoh obejmuje również wiele dziwactw starożytnej kultury egipskiej (takich jak czczenie bogów) i płynnie łączy je z rozgrywką, dzięki czemu gra wygląda jak lekcja historii. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś i nawet ci się podobało, istnieje również pakiet rozszerzający, który wprowadza Kleopatrę do gry.

Pharaoh gra wideo city builder

2. Tropico 5

Tropico to znacznie lżejsze podejście do gatunku city-building niż nasze ostatnie kilka wpisów. Oznacza to, że jest o wiele bardziej komediowe w swojej naturze. Rozgrywka jest jednak na tyle złożona, że nie będziesz mógł się nudzić przez wiele godzin. W Tropico 5 zaczynasz jako gubernator w epoce wiktoriańskiej, z aspiracjami zostania "El Presidente" swojego ciągle rozwijającego się wyspiarskiego kraju. Będziesz prowadził mieszkańców tropikalnego raju przez wieki, starając się jednocześnie utrzymać swój urząd. Musisz zrobić wszystko, aby utrzymać swoją władzę, czy to fałszując wybory, przekupując urzędników, czy napinając swoje wojskowe mięśnie. Polityka będzie odgrywać ogromną rolę w tej grze, więc przygotuj się na brudną zabawę.

Tropico 5 gra wideo city builder

1. City: Skylines

W porównaniu z podobnymi grami z tego gatunku, Cities Skylines przyciąga czystym zakresem i skalą tego, co oferuje ta gra. Nie będziesz musiał zmagać się z katastrofami czy wojnami frakcji. Zamiast tego, gracze skupią się na budowaniu wspaniałego miasta, które będzie żyło własnym życiem. Poziom mikrozarządzania jest tutaj oszałamiający. Projektowanie w pełni funkcjonującego miasta oznacza zarządzanie podatkami, zakładanie firm, wykorzystywanie zasobów i oczywiście wszystko to musi funkcjonować. Budowanie dróg, systemów tranzytowych, tworzenie stref miejskich, układanie rur wodociągowych i wiele więcej czeka na Ciebie w tym skomplikowanym city-simie. Kiedy Twoje miasto będzie już "kompletne", będziesz miał rozrastającą się metropolię z populacją, która żyje, pracuje i funkcjonuje podobnie jak jej odpowiednik w świecie rzeczywistym. Naprawdę nie ma innej gry o budowaniu miasta, która oferowałaby taki poziom szczegółowości.

Cities Skylines gra wideo city builder

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 6-10)
  2. Microids szykuje 4 gry o Smerfach! Jedna ukaże się już w tym roku
  3. Najlepsze drużyny Counter-Strike Global Offensive (6-10)
  4. Zaloguj się na swoje konto GTA. Rockstar przygotowało coś dla graczyk 4
  5. Czy warto zagrać w Oddworld: Soulstorm? Oto nasza recenzja
  6. Mroczne science-fiction z dużą dawką humoru. Recenzja Outriders.
Czytaj dalej