Nowy symulator złoczyńcy! Recenzja Evil Genius 2

1 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Evil Genius 2 World Domination gry strategiczne 2021 gra wideo
Źródło: evilgeniusgame.com

Evil Genius to seria gier, której założeniem jest zbudowanie przestępczego imperium. Druga część gry pojawiła się po prawie 20 latach. Oto nasza recenzja

Zbuduj swoje własne przestępcze imperium

Budowanie przestępczego imperium to nie tylko zabawa ale i odpowiednie planowanie. Sequel kultowej gry strategicznej z 2004 roku właśnie doczekał się swojej kontynuacji. Prowadzenie kasyna i super tajnej bazy na wulkanie z urządzeniem zagłady wymaga wizji... i umiejętności zarządzania. To symulacja zarządzania, która wymaga starannego planowania i wyczucia czasu. Gracz musi zbudować bazę, która działa jak naoliwiona maszyna. Jak więc odnieść sukces tam, gdzie każdy złoczyńca Bonda zawiódł?

Baza musi podwoić się jako labirynt dzikich pułapek, takich jak doły z rekinami i ściany laserowe. Wszystko po to aby powstrzymać wścibskich tajnych agentów. Choć od czasu do czasu można odnieść wrażenie, że niektóre aspekty gry są ze sobą sprzeczne, żartobliwa, lekka wizja Evil Genius 2 doskonale oddaje kreskówkowy klimat szpiegowski retro. Pozwala to rozkoszować się udawaniem, że jest się ostatecznym złym bossem.

Evil Genius 2 World Domination gry strategiczne 2021

Prawie 20 lat przerwy pomiędzy częściami

Evil Genius 2 wykorzystało prawie 20 lat postępu technologicznego od czasu pierwowzoru. Dzięki temu spełniło obietnicę stworzenia symulatora złoczyńcy Bonda. Sztuka, muzyka i styl nawiązują do kreskówkowego campu filmów szpiegowskich i telewizji z lat 60-tych i 70-tych.

Podsumowanie

Evil Genius 2 to skomplikowana gra polegająca nabudowaniu, budowaniu, budowaniu i jeszcze raz budowaniu. Rozgrywka w zarządzanie powoduje chwilowe frustracje. Jednak ścisłe powiązania pomiędzy różnymi elementami organizacji Geniuszy tworzą wymagającą, długoterminową łamigłówkę zarządzania. Wymaga ona od gracza zarówno szybkich ruchów, jak i nie spieszenia się. Produkcji na pewno udało się uchwycić ducha koncepcji symulatora złoczyńcy Bonda.

Evil Genius 2 World Domination gry strategiczne 2021

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ghost of Thushima przekroczyła 6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy
  2. Mod do Microsoft Flight Simulator dodaje zablokowany Kanał Sueski
  3. Trzy ciekawe tytuły na PC czyli premiery gier z 31 marca
  4. Nowy sposób płatności w Visa! Chodzi o kryptowaluty
  5. Stany Zjednoczone: Hakerzy znów zaatakowali. Ofiarą urzędnicy.
  6. Facebook zmuszony do zmian. Powodem wybory w Indiach.
Czytaj dalej