Jak grać w Evil Genius 2? Oto nasz poradnik

6 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Evil Genius Steam gry strategiczne gry 2021 poradnik
Źródło: pocket-lint.com

Evil Genius 2 to kontynuacja serii gier strategicznych zapoczątkowanych prawie 20 lat temu. Jak poradzić sobie w najnowszej części? Oto nasz poradnik.

Jak zacząć?

Na początku gry możesz wybrać jednego z czterech bohaterów. Będzie on Twoim awatarem. Możesz także rekrutować "popleczników". Są to wyjątkowi porucznicy o podobnych mocach i osobowościach złoczyńców Bonda. Wreszcie, każdy region świata ma swojego pojedynczego superagenta, który może nieźle namieszać w twojej bazie. Przy okazji urozmaici on najważniejsze rozmowy między bohaterem a złoczyńcą.

Technicznie rzecz biorąc, każdy z Geniuszy ma swoją własną historię. Jednakże wszystkie wydają się kręcić wokół jednej rzeczy. Chodzi tu oczywiście o skonstruowanie gigantycznego urządzenia zagłady w swojej bazie i wykorzystania go do podbicia świata. Każdy z Geniuszy ma swój własny, niszczący świat aparat. Dlatego też z każdą opowieścią dostajesz inny smak szalonego dojścia do władzy.

Evil Genius Steam gry strategiczne gry 2021

Prowadzenie organizacji to nie bułka z masłem

W pełni funkcjonalna baza ma wiele ruchomych części. Potrzebujesz elektrowni, skarbca do przechowywania złota i laboratorium do badań nad ulepszeniami. Potrzebujesz też pracowników do wykonywania tych wszystkich zadań. Oni natomiast będą potrzebowali między innymi pomieszczeń mieszkalnych, stołówki i pokoju do gier wideo. Na koniec, aby utrzymać w tajemnicy swoją wyspę, musisz także prowadzić kasyno jako swój główny biznes. Chociaż dosłowne złożenie bazy jest proste - wszystko można przeciągnąć i upuścić - zbudowanie legowiska wymaga starannego planowania. Wszystkie pomieszczenia muszą być początkowo małe, ale z możliwością rozbudowy w miarę rozwoju organizacji.

Poza korzystaniem z Geniuszy i ich poruczników nie możesz kontrolować poszczególnych pracowników. Możesz nadawać priorytety określonym typom zadań, ale wymaga to przebrnięcia przez nieporęczne menu. Jesteś tu menadżerem, a nie wszechmocnym kontrolerem. Czasami może to być frustrujące, jak wtedy, gdy strażnik opuszcza swój posterunek, gdy wiesz, że zbliża się intruz. Lub dy technik decyduje się naprawić pułapkę zamiast generatora prądu, gdy oba się palą.

Evil Genius 2 World Domination gry strategiczne 2021

Realizacja schematów i wypełnianie zadań

W miarę postępów w realizacji schematów przyciągają one "ciepło". Napełnia on licznik, który po napełnieniu może spowodować anulowanie zadania. Ogranicza to twój potencjał zarobkowy. Może też wywołać wizytę śledczych lub tajnych agentów. Musisz pamiętać o tym, które regiony mogą wspierać długoterminowe plany zarobkowe. Część z nich trzeba schłodzić a część po prostu zostawić w spokoju. Podczas budowania, przydzielania zadań i poruszania się po mapie świata rzadko kiedy opłaca się wymuszać coś na siłę. Może to sprawić, że gra stanie się niezwykle frustrująca, gdy czas na realizację celów fabularnych nie zgadza się i będziesz musiał zmienić kurs i spędzić czas na zbieraniu pieniędzy lub poświęcić postępy w ulepszaniu, aby przygotować się na nieprzewidziany nowy cel.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy w Counter-Strike Global Offensive ustawiane są mecze?
  2. Ranking: najlepsze city buildery (miejsca 6-10)
  3. Poradnik: jaką klasę postaci w Outriders wybrać?
  4. Najpopularniejszy czat. Jak wyglądała historia Facebook Messenger?
  5. Stany Zjednoczone jakich nie znasz. 6 zdumiewających ciekawostek cz.2
  6. Film "Kosmiczny Mecz" 2 nadchodzi! W sieci pojawił się trailer.
Czytaj dalej