Aktualizacja Google ulepsza informacje o pogodzie i jakości powietrza

1 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Mobile
Google Maps Live Viev Google internet 2021
Źródło: entrepreneur.com

Google szuka nowych sposobów na integrację sztucznej inteligencji w swoich produktach i aplikacjach. Firma rozpoczęła wdrażanie wielu nowych funkcji w Mapach Google. Dzięki SI możliwe jest wyznaczanie najbardziej paliwooszczędnych tras, a także dostarczanie więcej informacji o pogodzie i jakości powietrza.

Nowe funkcje w Google Maps

Postępy, które osiągnęło Google przynosi wersję outdoors Live View. Funkcja będzie działać w miejscach takich jak lotniska, stacje tranzytowe i centra handlowe. Live View może teraz pomóc użytkownikom znaleźć najbliższe windy i schody ruchome, peron, kasy biletowe, toalety, bankomaty i inne. Będzie on pokazywał strzałki i towarzyszące im wskazówki, aby wskazać użytkownikom właściwą drogę, podobnie jak podczas nawigacji na zewnątrz. Funkcja ta jest wprowadzana po raz pierwszy w centrach handlowych w Chicago. W najbliższych miesiącach zostanie ona wprowadzona na lotniskach, w centrach handlowych i na stacjach tranzytowych w Tokio i Zurychu. W późniejszym czasie w kolejnych miastach.

Google Maps Live Viev Google internet

Więcej informacji o jakości powietrza

Mapy będą teraz korzystać z danych Weather Company, AirNow.gov i Central Pollution Board. Wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom lepsze informacje pogodowe. W tym bieżącą i prognozowaną temperaturę. Wyświetlanych będzie również więcej informacji o jakości powietrza. Może to być szczególnie przydatne dla użytkowników z alergiami. Przyda się to również osobom mieszkających na terenach zagrożonych smogiem. Funkcja ta jest dostępna w Australii, Stanach Zjednoczonych i Indiach. Niedługo pojawi się w kolejnych krajach.

Google Maps Live Viev Google internet

Nowy sposób polecania tras

Mapy Google obliczają teraz trasę o najniższym poziomie emisji dwutlenku węgla i proponują ją, zamiast po prostu pokazywać najszybszą trasę. Dzieje się tak, jeśli istnieje wiele tras z mniej więcej takim samym czasem dojazdu. Jeśli trasa przyjazna dla środowiska znacznie wydłuży czas dojazdu, Google pokaże użytkownikom porównanie tras i pozwoli im dokonać wyboru. Podczas podróży do wybranego miejsca w mieście Mapy Google będą wkrótce wyświetlać kompleksowy widok wszystkich dostępnych tras i środków transportu. Pomoże to użytkownikom szybko porównać różne trasy do miejsca docelowego i podjąć świadomą decyzję. Profile biznesowe w Mapach i Wyszukiwarce będą teraz wyświetlać dodatkowe informacje, takie jak dostawcy, godziny odbioru i dostawy, opłaty i minimalne wartości zamówień. Aplikacja będzie dostępna dla użytkowników systemów iOS i Android na całym świecie w ciągu najbliższych miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy smartfon Xiaomi Mi Mix pojawi się na rynku 29 marca
  2. League of Legends: Wild Rift - jak będzie wyglądał gameplay?
  3. Facebook zmuszony do zmian. Powodem wybory w Indiach.
  4. Nauka:Żadne miejsce na Ziemi nie jest wolne od zanieczyszczenia światłem
  5. Kosmos: Naukowcy bliscy nowego odkrycia? Chodzi o ciemną materię
  6. Mod do Microsoft Flight Simulator dodaje zablokowany Kanał Sueski
Czytaj dalej