Jakie są najlepsze darmowe gry 2021? Miejsca 21-30.

4 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
darmowe gry
Źródło: pixabay.com

2021 to rok wielu nowych gier. W większości przypadków zakup nowej gry wiąże się z wydaniem na nią nawet trzycyfrowej sumy. Jak się jednak okazuje, nie zawsze musi tak być. Poniżej przedstawiamy najlepsze darmowe gry dostępne w 2021 roku. Lista obejmuje zestawienie od miejsca 30 do 21.

30. Robocraft

Robocraft to produkcja od niezależnego dewelopera i wydawcy Freejam. Gra polega na sterowaniu odrzutowcami, czołgami, latającymi okrętami wojennymi, helikopterami i dronami. Produkcja swoją budową przypomina nieco World of Tanks. Robocraft pozwala tworzyć lub dołączać do klanów liczących do 50 członków. W ich ramach można zapraszać przyjaciół na "imprezy" i grać w kooperacji, starając się pokonać inne zespoły.

Robocraft

29. Battleborn

Battleborn jest grą free-to-play oficjalnia oznaczona jako free trial na platformie Steam. Co prawda Battleborn nie ma zbyt wiele rzeczy, które odróżnią tę strzelankę od innych gier free-to-play dostępnych na rynku. W produkcji można grać, używając 6 z 30 dostępnych w grze postaci, zmienianych co tydzień dla urozmaicenia.

Battleborn

28. Dwarf Fortress

Produkcja ta została okrzyknięta symulatorem budowy i zarządzania. Dwarf Fortress wzięła prostą, tekstową grafikę i przekształciła ją w dość nowoczesny kawałek oprogramowania. Dzięki swojej otwartej naturze gra jest często uznawana za kultowy klasyk i stanowi jeden z najbardziej kultowych przykładów proceduralnie generowanej gry typu roguelike.

Dwarf Fortress

27. Phantom Dust

Pomimo tego, że jego cykl rozwoju był katastrofą, remaster Phantom Dust odniósł sukces. Remake został odłożony na półkę w 2016 roku, ale Microsoft nadal chciał ożywić kultowy klasyk. I okazuje się, że firma zrobiła to za pomocą remastera, zamiast remake'u. Na szczęście nowa wersja Phantom Dust jest darmowa.

Phantom Dust

26. Puzzle Pirates: Dark Seas

Od prawie 15 lat gra Puzzle Pirates jest domeną dzieci, które mają nieograniczony dostęp do szkolnych pracowni komputerowych. Jest to ogromna, całkowicie darmowa, wieloosobowa gra fabularna online. Celem gry jest dołączenie do załogi i zostanie kapitanem poprzez rozwiązywanie zagadek wraz z innymi graczami.

Puzzle Pirates Dark Seas

25. Neverwinter

Neverwinter ustawia poprzeczkę wysoko dla siebie, ponieważ jest on oparty na prawdopodobnie najbardziej kultowej grze fabularnej wszech czasów, czyli Dungeons & Dragons. Podobnie jak wszystko inne w uniwersum Dungeons & Dragons, gra jest osadzona w Forgotten Realms, a konkretnie, jak sama nazwa wskazuje, w Neverwinter. Gra to osiem klas postaci, w których można grać w grupach do pięciu graczy. Produkcja pozwala graczom na leczenie swoich sojuszników, a także na używanie specjalnych zdolności w walce po zebraniu odpowiedniej ilości punktów akcji.

Neverwinter

24. Paladins

Nietrudno zrozumieć, dlaczego Paladins jest tak często krytykowane za podobieństwa do Overwatch. Jednocześnie, ta drużynowa strzelanka zdecydowanie różni się od tej od Blizzarda. Umiejętności są ulepszane w oparciu o system kart kolekcjonerskich i mogą całkowicie zmienić sposób gry każdej postaci. Co więcej, w przeciwieństwie do Overwatch, Paladins jest grą całkowicie darmową. Podczas gdy przedmioty kosmetyczne można kupić za prawdziwą walutę, wszystko inne można odblokować po prostu grając.

Paladins

23. DC Universe Online

Jest to kolejna darmowa gra MMO. DC Universe Online umieszcza postacie takie jak Superman, Batman i wielu innych w publicznym świecie. Gracz może wybrać pomiędzy bohaterem a złoczyńcą. DC Universe Online zachowuje tradycyjne elementy MMORPG, takie jak poziomowanie, raidingu, inwentaryzacji i progresji po grze.

DC Universe Online

22. Eve Online

W 2003 roku islandzki deweloper CCP Games wypuścił grę Eve Online. Produkcja przyciągnęła uwagę ponad 500 000 graczy. Eve Online nie jest podobna do żadnej innej gry w swojej kategorii ze względu na szeroki zakres działań, w których można uczestniczyć, jak również ze względu na odpowiednio niewiarygodną ekonomię zawartą w grze. Produkcja początkowo była grą płatną, jednak wydana w 2016 roku aktualizacja sprawiła, że Eve Online stało się grą free to play.

Eve Online

21. The Awesome Adventures of Captain Spirit

Life is Strange i jego sequel to jedne z najlepszych współczesnych gier przygodowych na PC. Na szczęście obecnie jest darmowy sposób, aby doświadczyć tej spektakularnej serii. Gra The Awesome Adventures of Captain Spirit, ujawniona na targach E3 2018, stawia gracza w roli 9-letniego Chrisa, który wraz ze swoim alter ego, Kapitanem Duchem, wyrusza na wielką przygodę. Jest to gra przygodowa free-to-play dla pojedynczego gracza bez żadnego rodzaju monetyzacji.

The Awesome Adventures of Captain Spirit

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Jakie są najlepsze darmowe gry 2021? Miejsca 11-20.
Jakie są najlepsze darmowe gry 2021? Miejsca 1-10.

Czytaj dalej