Jakie są najlepsze darmowe gry 2021? Miejsca 11-20.

4 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
darmowe gry
Źródło: pixabay.com

Jakie są najlepsze darmowe gry? W poniższym zestawieniu przedstawiamy drugą z trzech części listy najlepszych darmowych gier dostępnych w 2021 roku.

20. Maplestory

Maplestory to gra dedykowana wszystkim graczom, która znudziła się estetyka dark fantasy zawarta w większości gier MMORPG. Opisywana przez Nexon jako oryginalna 2D side-scrolling MMO, gra bierze klasyczny gatunek inspirowany Dungeons and Dragons i czyni go kawaii. Lżejszy ton i dostosowanie Maplestory sprawia, że gracz czuje się bardziej jak w Harvest Moon niż World of Warcraft.

Maplestory

19. Runescape

To jedna z największych dostępnych gier MMO free-to-play, a teraz jest dobry moment, by przyjrzeć się jej bliżej. W 2013 roku rozpoczął się jego trzeci reboot - jest to właściwie "Runescape 3". Mimo tego nie jest to najbardziej iskrzący MMO na świecie, ale liczba graczy pokazuje, że tytuł ma się cały czas całkiem dobrze. Grę można pobrać za darmo lub uruchomić w przeglądarce za pomocą Javy, co jest znacznie wygodniejsze niż w przypadku większości innych gier fabularnych online o tak ogromnej skali.

Runescape

18. Everquest

Pierwsza w swoim rodzaju gra, która odniosła komercyjny sukces dzięki silnikowi 3D, Everquest została wydana w 1999 roku jako MMORPG i od tego czasu została udokumentowana jako jedna z najważniejszych gier w historii tego medium.

Everquest

17. Heroes of the Storm

Heroes of the Storm to dumiewająco przystępny tytuł esportowy, plasujący się gdzieś pomiędzy League of Legends a DOTA 2. Blizzard dał z siebie wszystko, dzięki czemu jest to jedna z najlepszych darmowych gier, która z dnia na dzień staje się coraz lepsza.

Heroes of the Storm

16. Warframe

Warfame to gra dla wielbicieli kooperacyjnych strzelanek z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Warframe może być jedną z najlepszych dostępnych darmowych gier. Gracze wcielają się w członków Tenno, starożytnej rasy walczącej wrogami. Warfame wygląda lepiej niż zwykła strzelanka free-to-play.

Warframe

15. Destiny 2

Choć nie jest to gra z otwartym światem, Destiny 2 opiera się na podobnej koncepcji, pozwalając graczom swobodnie przemieszczać się po okolicy i udawać się do różnych miejsc, by zbierać zadania lub po prostu eksplorować bez celu. Ta wieloosobowa gra fps pozwala rozpocząć lub dołączyć do misji, natknąć się na znajomych, śledzić innych graczy lub po prostu robić to, na co ma się ochotę. Grafika jest całkiem niezła, nie ma wątpliwości, że to gra klasy AAA, która jest darmowa tylko dlatego, że korzysta z mikrotransakcji.

Destiny 2

14. Rift

Początkowo ta gra została okrzykniętą tą, która ostatecznie zdetronizuje World of Warcraft. Rift miał swój moment i nadal jest silny. Cała gra skupia się na oddzieleniu gigantycznych bitew z bossami i wydarzeń, które zamieszkują całe strefy.

Rift

13. Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic nie miał być wolny w momencie wydania. Jednak od tego czasu, jak wiele MMORPG przed nim, przyjęła model free to play. Wszystkie misje fabularne dostępne są za darmo. Istnieje jednak opcja wykupienia specjalnej subskrybcji gry.

Star Wars The Old Republic

12. Planetside 2

Dwa lata przed Destiny pojawiło się Planetside 2. Produkcja ta jest całkowicie darmowa. Gra polega na udziale w zmasowanym ataku na bazę wroga i wyjście z niego zwycięsko. Planetside 2 to dowód na to, że "darmowe" nie oznacza prozaiczne.

Planetside 2

11. Forza Motorsport 6 Apex

Kiedy szef marki Xbox, Phil Spencer, powiedział, że zamierza przenieść najlepsze serie z konsoli na PC, nie żartował. Wśród tych godnych uwagi gier jest Forza Motorsport. Nie jest to w pełni rozwinięte doświadczenie, jakie można uzyskać w pełnych odsłonach serii. Jednak Forza Motorsport 6 Apex to najlepsza darmowa gra, jaką mogli sobie zażyczyć fani wieloletniej serii wyścigowej Microsoftu.

Forza Motorsport 6 Apex

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Jakie są najlepsze darmowe gry 2021? Miejsca 1-10.
Jakie są najlepsze darmowe gry 2021? Miejsca 21-30.

Czytaj dalej