Jakie są najlepsze darmowe gry 2021? Miejsca 1-10.

4 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
darmowe gry
Źródło: pixabay.com

Oto trzecia część zestawienia z najlepszymi darmowymi grami. Które tytuły znalazły się w pierwszej dziesiątce rankingu? Oto najlepsze darmowe gry 2021:

10. Starcraft II

Jedną z najpopularniejszych gier, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku, jest właśnie Starcraft II. Swego czasu gra ta cieszyła się ogromną popularnością w Korei Południowej, ale scena nieco przygasła, gdy na scenę wkroczyły takie MOBA jak League of Legends i Dota 2. Być może właśnie dlatego Blizzard zdecydował się przekształcić Starcraft II w model biznesowy free-to-play. W wyniku wciągającej mechaniki gry strategicznej, połączonej z kreatywnie zaprojektowanym otoczeniem i porywającą narracją, którą może opowiedzieć tylko gra wideo, Starcraft II jest jedną z najbardziej lubianych gier eSportowych na całym świecie, nie wspominając już o jednej z najlepszych darmowych gier.

Starcraft II

9. The Elder Scrolls II: Daggerfall

Ta gra RPG z lat 90-tych jest prekursorem kultowych gier, które pojawiły się później, i sama w sobie jest klasykiem. Jego świat gry jest wielokrotnie większy niż w którymkolwiek z jego sequeli i w rzeczywistości jest wielkości kontynentu. Jak na dzisiejsze standardy może wyglądać nieco surowo, ale fani serii na pewno znajdą w niej coś dla siebie. Jest ona dostępna bezpośrednio od Bethesdy. Wydawca zaczął oferować ją za darmo, aby uczcić 15 rocznicę powstania gry.

The Elder Scrolls II Daggerfall

8. Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone to karciana gra sieciowa. Jak na typową ofertę Blizzarda, ta gra jest naprawdę imponująca. Od razu przyciąga uwagę, nie ma w niej przerażającej krzywej uczenia się, której można by się spodziewać po karcianej grze fantasy online. Hearthstone jest szybkie i ma bardzo swobodną oprawę wizualną. Wszystko to składa się na bardzo przystępną karcianą batalię, która zapewni mnóstwo zabawy.

Hearthstone

7. Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana

Gwint pierwotnie była grą karcianą dołączoną do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Następnie przekształciła się w samodzielną część tej niezwykle popularnej gry fantasy. Gra polega na rywalizacji z innymi graczami i wygraniu dwóch z trzech rund poprzez zdobycie większą ilość punktów. Pierwotnie gra Gwint była dostępna tylko dla systemów Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One. Teraz jednak użytkownicy systemu iOS również mogą wziąć w niej udział.

Gwint Wiedźmińska Gra Karciana

6. Path of Exile

Path of Exile to darmowy dungeon crawler, który może przypominać Diablo III, i jest raczej inny niż większość najlepszych darmowych gier. Produkcja ta wymaga czasu, więcej niż standardowa gra wieloosobowa. Istnieją w niej bowiem ukryte mechaniki i funkcje, które można odkryć dopiero po rozegraniu w nią wiele godzin.

Path of Exile

5. Apex Legends

Stwierdzenie, że gry Battle Royale są popularne w 2020 roku, byłoby ogromnym niedopowiedzeniem. Jednak poziom sukcesu, jaki osiągnął Apex Legendsmówi sam za siebie. Apex Legends umieszcza 60 graczy w środku gigantycznej mapy, uzbrojonych w masę unikalnych umiejętności, które sprawiają, że zarówno walka, jak i przemierzanie terenu są strasznie wciągające. Nie jest to chaos, jaki panuje w grach battle royale dla 100 graczy, takich jak Fortnite czy PUBG. W tym przypadku gra jest znacznie bardziej zaawansowana.

Apex Legends

4. World of Tanks

World of Tanks to inny rodzaj MMO, jak można się domyślić już po tytule. Drużynowy, masywny multiplayer akcji z szerokim wachlarzem maszyn wojennych do jazdy do bitwy czeka, z nowych graczy w stanie wskoczyć do walki od razu.

World of Tanks

3. Dota 2

Co prawda Dota może i powstała z moda do WarCrafta 3 natomiast Dota 2 jest w dużej mierze własną jednostką. Ta gra jest obecnie jednym z najgłośniejszych i najpopularniejszych tytułów multiplayer. E-sportowe turnieje z Dotą w roli głównej przyciąga wielomilionowe fundusze na nagrody dla najlepszych turniejowych graczy.

Dota 2

2. Fortnite

Fortnite stał się absolutnym hitem i skorzystał z mody na gry typu battle royale. Gra opiera się w całości na prostym scenariuszu: gracz zostaje wrzucony na mapę z innymi graczami w wolnej walce, a statni pozostający na mapie wygrywa. W odróżnieniu od wielu innych tytułów z gatunku batlle royale, Fortnite jest po pierwsze darmowy, a po drugie wprowadza do rozgrywki system budowania.

Fortnite

1. League of Legends

Kilka lat League of Legends stała się multiplayerowym gigantem i jedną z najlepszych darmowych gier. Należy poświęcić trochę czasu na naukę zasad i pojęciem wszystkich mechanizmów, jakie występują w tym tytule. Podobnie jak Dota 2, League of Legends przyciąga wielu graczy z najwyższej półki, a najlepsze turnieje oferują pule nagród przekraczające 1 milion dolarów.

League of Legends

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Jakie są najlepsze darmowe gry 2021? Miejsca 11-20.
Jakie są najlepsze darmowe gry 2021? Miejsca 21-30.

Czytaj dalej