Jakie gadżety motoryzacyjne warto mieć w swoim aucie? Musisz je mieć!

25 Luty 2021 | Artur Kuśmierzak | Gadżety
Niezbędne gadżety motoryzacyjne
Źródło: pixabay.com

W jakie gadżety motoryzacyjne warto wyposażyć swój samochód? Podpowiadamy co trzeba dokupić do samochodu, żeby jego użytkowanie było praktyczniejsze i przyjemniejsze. Warto je wybrać, tym bardziej, że większość z nich jest dość tania, a bardzo przydatna.

Niezbędne gadżety motoryzacyjne

Na rynku są różne gadżety motoryzacyjne. Jednak jednym z najbardziej niezbędnych jest oczywiście uchwyt na telefon. To gadżet, bez którego nie obejdziecie się, ani w nowszym, ani w starszym aucie. Póki co jeszcze żaden producent samochodu nie zdecydował się na uchwyt na telefon w widocznym dla kierowcy miejscu. Można co najwyżej położyć go tam, gdzie trzeba specjalnie zaglądać spuszczając wzrok z drogi na dłuższy czas. Rozpiętość cenowa uchwytów jest bardzo szeroka. Można kupić produkt za kilka złotych wprost z Chin lub za kilkanaście od pośredników w Polsce. Dostępne są też uchwyty za kilkadziesiąt, a nawet za kilkaset złotych.

Gadżety poprawiające bezpieczeństwo

Niezbędne gadżety motoryzacyjne bardzo ułatwiają życie z autem, do takich bez wątpienia należy zaliczyć też młotek z nożykiem bezpieczeństwa do wybijania szyb i cięcia pasów po wypadku. Co prawda nie przyda się na co dzień. Jednak będzie niezbędny, kiedy po wypadku lub kolizji trzeba będzie wyjść z samochodu. Dzięki niemu przetniecie pas i rozbijecie szybę. Bez tego trudno wam będzie się wydostać z samochodu, w którym - na przykład - nie otwierają się drzwi, bo są zgniecione. Koszt takiego gadżetu to od kilku do kilkudziesięciu złotych. Jest więc bardzo tani.

Niezbędne gadżety motoryzacyjne to również ładowarki do telefonu. Zawsze warto mieć dwie, bo w wielu przypadkach po jakimś czasie jedna z nich przestaje działać. Dwie ładowarki przydają się również żeby swojego smartfona mogły naładować dwie osoby. Pamiętajcie , aby po zakupie ładowarki sprawdzić czy pasuje do waszego gniazda w samochodzie. Niestety czasami jest tak, że wkład, który wsuwa się do gniazda zapalniczki jest za krótki i nie styka. Ceny ładowarek to od kilku do kilkudziesięciu złotych. Nie warto kupować najtańszych. Szybko się psują.

Kosmetyki do mycia auta

Zobacz wideo na Youtube

Gadżety motoryzacyjne to także kosmetyki

Jakie kosmetyki warto kupić? Na pewno zalecamy wożenie ze sobą tak zwanego quick detailera. To preparat w sprayu , którym należy spryskać samochód po umyciu. Środek trzeba dotrzeć ściereczką z mikrofibry, ale trwa to zaledwie kilka minut. Po co się go stosuje? Głównie, żeby nadać autu blask . Po jego aplikacji znikają zacieki i znacznie mniej widać wady lakiernicze. Samochód prezentuje się naprawdę dużo lepiej. Efekt błyszczącego się lustra widać gołym okiem. Trzeba jednak wybrać odpowiednio dobry produkt, który będzie utrzymywał się dłużej.

Jeżeli chodzi o ciekawe gadżety motoryzacyjne w formie kosmetyków to polecamy jeszcze zakup tak zwanej niewidzialnej wycieraczki w płynie. To preparat, który nakładacie na szybę po jej umyciu i odtłuszczeniu za pomocą alkoholu izopropylowego zwanego IPĄ. Jego dokupienie to kilkanaście złotych. Efekt jest taki, że w trakcie jazdy szyba sama odpycha kropelki wody. Jest to bardzo przydatne w deszczu. W przypadku dobrego preparatu spokojnie uda wam się przejechać spory dystans bez używania wycieraczek.

Czytaj dalej