Jak chronić ekran swojego smartfona, żeby się nie stłukł?

25 Luty 2021 | Artur Kuśmierzak | Gadżety
Jak zabezpieczyć smartfon przed zbiciem ekranu
Źródło: pixabay.com

Problem zbitej szybki w smartfonie to kłopot znany chyba każdemu. Jak się przed tym zabezpieczyć? Podpowiadamy jak to zrobić tanio i skutecznie! Na rynku są dostępne gadżety, które pomogą Ci zapobiec zbiciu ekranu podczas upadku.

Wiele osób zabezpiecza się przed zbiciem szybki w taki sposób, że wykupują ubezpieczenie na swój smartfon. Oczywiście nie chroni to urządzenia bezpośrednio, ale przynajmniej - w teorii - dostajemy zwrot kosztów naprawy lub nowy telefon w przypadku takiego uszkodzenia. Nie zawsze to jednak działa tak jak powinno. Do tego, w czasie, gdy oddajemy telefon do naprawy musimy zorganizować sobie smartfon zastępczy. Jeśli urządzenie zastępcze jednak dostaniemy, to trzeba przyzwyczajać się do pracy na innym telefonie. Nie jest to więc zbyt wygodne rozwiązanie.

Jak najprościej zabezpieczyć swój smartfon?

Naszym zdaniem najprostszą, a zarazem najskuteczniejszą metodą jest dobre i solidne etui na smartfon. Tego typu produktów jest na rynku bardzo dużo. Jeżeli pracujecie w miejscu, gdzie wasz smartfon narażony jest na pył, wysokie temperatury i wilgoć to macie dwa wyjścia. Albo kupujecie tak zwany pancerny telefon, który będzie odporny na tego typu czynniki zewnętrze, albo pancerną obudowę. To drugie rozwiązanie z pewnością będzie dużo tańsze. Jeśli smartfon narażony jest na trudne warunki pracy to koniecznie wybierajcie obudowę chroniącą ekran. Najlepiej renomowanej firmy, która przeszła testy odpornościowe.

Etui na smartfon

Jeżeli jednak używacie telefonu w nazwijmy to normalnych warunkach to wystarczy zwykłe gumowe etui. Oczywiście radzimy kupić trochę grubsze . Koniecznie guma musi wystawać nad powierzchnię ekranu. Po co? Żeby w przypadku upadnięcia telefonu na jeden z rogów nie ukruszył się ekran, a dostało etui. Starajcie się też wybierać obudowę wykonaną z gumy, a nie z plastiku. Te z plastiku będą przenosiły drgania i w efekcie gorzej chroniły wasz smartfon.

Dodatkowe zabezpieczenie ekranu smartfona?

Aby lepiej chronić smartfona, oprócz solidnej gumowej obudowy warto dokupić jeszcze folię zabezpieczającą na szybkę. Na rynku jest ich wiele, ale z naszego doświadczenia wynika , że najskuteczniejsze są jednak tak zwane szkła ochronne. Materiał, z którego są wykonane jest hartowany . Często przy upadkach się tłucze przyjmując na siebie całą energię uderzenia. Dzięki temu, po odklejeniu takiego szkła, smartfon ma praktycznie nowy nieuszkodzony ekran. Jest to trochę większy wydatek niż tradycyjna folia, ale naszym zdaniem naprawdę warto w to zainwestować. Szczególnie jeśli wasz smartfon dużo kosztował.

Folia ochronna na ekran smartfona

Decydując się na naklejenie foli ochronnej lub szkła hartowanego na smartfona, warto zlecić przyklejenie tego specjalistom. Dlaczego? Bo mało kto potrafi przykleić to bez zostawienia pęcherzyków powietrza. A źle przyklejone zabezpieczenie to zabezpieczenie nie w pełni skuteczne. Do tego nie wygląda to zbyt estetycznie.

Czytaj dalej