Izraelczycy postanowili, że wyprodukują niewidzialne słuchawki

20 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Sprzęt
Słuchawki
Źródło: Słuchawki

Izraelski startup Noveto stworzył w ostatnim czasie projekt o nazwie SoundBeamer, który działa jak niewidzialne słuchawki. Konstrukcja wykorzystuje technologię identyfikacji i śledzenia uszu użytkownika. Co warto wiedzieć o tym projekcie?

Prezes Noveto - Christopher Ramstein przyznał, że SoundBeamer ma docelowo tworzyć niewidzialne kieszenie dźwiękowe po obu stronach głowy użytkownika. Urządzenie będzie działało niezależnie od parametrów danej osoby. SoundBeamer będzie rozpoznawać osoby i nadążać za nimi w czasie rzeczywistym, co jest totalnie innowacyjnym rozwiązaniem.

Niewidzialne słuchawki - hit czy kit?

Soundbeamer

SoundBeamer będzie zapewniał również spersonalizowany dźwięk. Całość słuchawek będzie oczywiście odpowiednio wytłumiona i przekazywana bezpośrednio użytkownikowi, aby zagwarantować mu maksymalną prywatność.

Niewidzialne słuchawki opracowane przez izraelskich inżynierów korzystają ze specjalnych algorytmów sztucznej inteligencji, dzięki czemu idealnie dopasowują się do danego użytkownika. Pierwsza iteracja słuchawek Soundbeamer będzie dostępna i przeznaczona dla jednego użytkownika.

Pomysł ciekawy, ale czy nie jest to przerost formy nad treścią?

Soundbeamer

W planach jest wydanie na świat również drugiej generacji, która będzie obsługiwała już kilku użytkowników jednocześnie. Aktualnie projekt dostępny jest już w przedsprzedaży w sklepie Kickstarter. Koszt takiego urządzenia to 595 dolarów.

Czytaj dalej