iPhone będzie miało nowy sposób aktualizowania? Nadchodzą spore zmiany

16 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Mobile
Apple
Źródło: Apple

Apple przygotowuje się do wydania pełnej wersji oprogramowania iOS 14.5. Dzięki temu iPhone otrzyma nowe, innowacyjne funkcje? Wiele na to wskazuje!

Oprócz nowości, która zablokuje możliwość śledzenia przez aplikacje, Apple chce zmienić także sposób aktualizowania ajfonów. Apple zamierza rozdzielić aktualizacje oprogramowania od aktualizacji zabezpieczeń dla swoich sprzętów. Jak to ma wyglądać i na czym to będzie polegać?

Nowy sposób aktualizowania

Apple

Osoby korzystające z iPhone często rezygnują z aktualizacji sprzętu do najnowszej wersji z powodu obaw o potencjalne problemy z oprogramowaniem. Apple chce jednak zmienić swoją politykę i zamierza rozdzielić aktualizacje systemowe od tych, które są zwiążane z bezpieczeństwem. Mieliśmy już tego przykład podczas aktualizacji do iOS 14.4.1, gdzie zawarte były poprawki bezpieczeństwa dla silnika WebKit, który obsługuje przeglądarki internetowe.

Według informacji nowa aktualizacja ma zagwarantować szybsze dostarczenie odpowiednich poprawek w razie pojawienia się problemu z aktualizacją. Ma to skłonić do aktualizacji oprogramowania osoby, które wcześniej były w tym aspekcie niezdecydowane.

Plany na pewno na plus

Apple

Zobaczymy jak ostatecznie będzie to wszystko wyglądało, choć na pewno na plus trzeba ocenić plany Apple i próbę powiększenia komfortów dla użytkowników produktów z jabłkiem. Czekamy na więcej informacji.

Czytaj dalej