iPhone 13 bez złącza Lightning? Wszystko na to wskazuje

1 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Mobile
iPhone 13
Źródło: iPhone 13

Wydaje się, że najnowszy iPhone 13 będzie pozbawiony całkowicie portu Lightning, co oznacza, że będzie polegał w całości na bezprzewodowej wymianie danych. Apple rozpoczęło w ostatnim czasie nad nową technologią.

Smartfony produkowane przez Apple w ostatnim czasie nie przechodziły jakieś wielkiej rewolucji, jednak teraz ma się to zmienić. Apple chce zmniejszyć do minimum konieczność podłączania smartfona do kabli. Najpierw byliśmy tego świadkami przy wprowadzeniu słuchawek bezprzewodowych, a później przy ładowaniu indukcyjnym. Teraz Apple również zamierza, aby przesyłanie danych ze smartfona na komputer było jeszcze bardziej wygodne. Kolejny iPhone 13 będzie mógł najprawdopodobniej pochwalić się nowymi funkcjami.

iPhone 13 bez portu Lightning? To realne!

iPhone 13

Apple rozpoczęło prace nad bezprzewodowym odzyskiwaniem danych w celu stworzenia telefonu, który nie będzie posiadał żadnego portu. Wszystko wskazuje na to, że zmiany mają zostać wprowadzone już w nadchodzącym, najnowszym modelu Apple. Jeśli te prognozy się sprawdzą, to iPhone 13 będzie pierwszym wprowadzonym do sprzedaży telefonem bez żadnych portów. Brzmi nieźle i bardzo ciekawie, prawda?

Co w sytuacji awarii? Owszem, zawsze zdarzają się sytuacje, w których oprogramowanie ulegnie awarii, a wtedy konieczna jest jego ponowna instalacja. W tym przypadku w iPhone'ach można było to zawsze zrobić za pomocą oprogramowania iTunes. Brak kabli sprawi jednak, że takie rozwiązanie będzie niemożliwe. Problem ten ma jednak zostać rozwiązany poprzez instalację nowego oprogramowania z wykorzystaniem bezprzewodowego połączenia z internetem, czyli dokładnie tak jak jest w MacBookach.

Więcej pytań niż odpowiedzi

iPhone 13

Kwestia usunięcia złącza Lightning w iPhone 13 jak na razie cały czas pozostaje otwarta i więcej w tym temacie mamy pytań niż odpowiedzi. Trzeba jednak przyznać, że cały pomysł wygląda bardzo ciekawie i zobaczymy, w jaki sposób Apple przyszykuje premierę swojego nowego urządzenia.

Czytaj dalej