Huawei ma ciekawy plan odnośnie serii Huawei P50. Co z tego wyjdzie?

16 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Mobile
Huawei P50
Źródło: Huawei

Według ostatnich doniesień Huawei miał w zamiarze przestać już produkować smartfony z serii P. Okazało się jednak, że były to nieprawdziwe informacje, a producent pracuje już nad najnowszą generacją i niedługo możemy spodziewać się prezentacji rodziny Huawei P50.

Premiera Huawei P50 została zaplanowana pod koniec marca bieżącego roku, a mimo tego nie znamy jak na razie zbyt wiele szczegółów na temat tej serii. Wszystko wskazuje na to, że możemy spodziewać się jednak sporych zmian we flagowej linii Huaweia.

Huawei ponownie postawi na trzy modele

Huawei P50

Według informacji, jakie możemy znaleźć na Twitterze, Huawei P50 będzie składał się z trzech modeli - podstawowego oraz dwóch dodatkowych - Pro i Pro+. Podobna sytuacja miała miejsce w roku ubiegłym, kiedy na rynek wychodziły smartfony z serii P40. Mimo tego nowa generacja ma być jednak inaczej zhierarchizowana. Podstawowy model ma odpowiadać starszej wersji "lite", z kolei flagowcem zostanie Huawei P50 Pro.

Model podstawowy Huawei P50 zostanie wyposażony w procesor HiSilicon Kirin 9000E, natomiast wersje Pro otrzymają o wiele bardziej wydajny procesor HiSilicon Kirin 9000.

Premiera serii P50 już pod koniec marca

Huawei P50

Najmocniejszymi stronami smartfonów mają być jakość wyświetlanego obrazu oraz o wiele bardziej zaawansowane możliwości fotograficzne. Na Twitterze możemy też spotkać się z informacjami o wyższej wydajności w grach. Data premiery serii Huawei P50 ma mieć miejsce w ostatnim tygodniu marca - między 26 a 28 dniem tego miesiąca. W związku z tym możemy spodziewać się, że w najbliższych tygodniach będziemy znali coraz więcej szczegółów na temat tej serii. Już nie możemy się doczekać!

Czytaj dalej