Horizon Forbidden West - Sony nareszcie podało datę premiery na PC. Nowy zwiastun wygląda obłędnie

O wersji Horizon Forbidden West na komputery osobiste dowiedzieliśmy się we wrześniu zeszłego roku. Sony zdradziło, że pracuje nad przeportowaniem gry na PC, jednocześnie zapowiadając również wersję na PS5. Marka nie udostępniła graczom za wiele szczegółów, poza tym, iż premiera Horizona będzie miała miejsce na początku 2024 roku. Wczoraj udostępniono zwiastun, który rozwiał wszelkie wątpliwości na ten temat. Fani mogą świętować, ponieważ nareszcie poznaliśmy oficjalną datę premiery na PC. 

Horizon Forbidden West – Sony nareszcie podało datę premiery na PC. Nowy zwiastun wygląda obłędnie
Podaj dalej

Horizon Forbidden West – Sony nareszcie podało datę premiery na PC

Fot. PlayStation

Horizon Forbidden West: Complete Edition – to wydanie, które zapewni graczom zarówno podstawkę, jak i dodatek Bruning Shores, wraz z cyfrowym albumem, soundtrackiem oraz kilkoma przedmiotami kosmetycznymi. Osoby, które zakupiły pierwszą część opowiadającą o przygodach Aloy z pewnością kojarzą, że nie jest to pierwszy taki ruch wydawcy.

Produkcję możemy już bezproblemowo zakupić w formie przedsprzedaży zarówno na platformie Steam, jak i Epic Game Store. Gra zadebiutuje na komputerach osobistych już 21 marca bieżącego roku, a za wspomniany tytuł przyjdzie nam zapłacić 259,00 złotych. 

Twórcy ujawnili dodatkowe informacje dotyczące funkcji dostępnych w wersji gry na PC. Obejmują one m.in. wsparcie dla technologii DLSS 3, Intel XeSS oraz AMD FSR. Wraz z ostateczną zapowiedzią daty premiery, otrzymaliśmy również trailer, który wygląda wprost obłędnie. 

Co z wymaganiami sprzętowymi? 

Wchodząc na steama mieliśmy wielką nadzieję zobaczyć tam minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe. Niestety Sony jak na razie nie wypowiedziało się szczegółowo na ten temat. W internecie ciężko znaleźć jakiekolwiek przecieki – a jeżeli już coś jest, to przeważnie są to jedynie domysły, o których naszym zdaniem nie warto wspominać. Być może informacje na ten temat zostaną udostępnione gdzieś na początku lutego. 

Przeczytaj również