GTA 6 coraz bliżej? Ile czasu będziemy czekać na nową odsłonę cyklu?

16 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Gry
GTA 6, vice city, miami
Źródło: gram.pl

Rockstar Games wypuścił GTA 5 już ponad 7 lat temu. Od tego czasu pojawiło się jeszcze GTA Online, a także kilka pomniejszych dodatków do gry wprowadzająca nowe lokacje oraz misje. Mimo wszystko ogromna część graczy jest po prostu zniecierpliwiona tak długim oczekiwaniem na nową część cyklu.

GTA 6 to pewniak

Rockstar Games to jedno z czołowych studiów produkujących gry wideo. Ich flagowe projekty, czyli Grand Theft Auto oraz Red Dead Redemption od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. GTA 5 to bowiem najpopularniejsza gra na świecie ze sprzedanymi ponad 115 milionami egzemplarzy. Seria RDR uznawana jest za najlepiej ocenianą grę wszech czasów. Nie dziwnym jest więc fakt, że gracze aż tak bardzo wyczekują kolejnej produkcji od Rockstar Games.

GTA 6

"Szóstka" była w planach już w 2012 roku

Według niektórych prasowych doniesień ekipa Rockstar rozpoczęła plany nad "szóstki" rok przed premierą GTA 5. Prace nad nową odsłoną rozpoczęły się jednak na dobre w połowie 2015 roku. To właśnie wtedy do pracy nad produkcją oddelegowany został dość spory zespół pracowników.

GTA 6

Temat GTA 6 rozgorzał na nowo jesienią 2018 roku. Stało się po premierze Red Dead Redemption 2. Społeczność stwierdziła wtedy, że Rockstar po wydaniu drugiej części gry o Dzikim Zachodzie skupi się w pełni nad nowym GTA i prace nad nim znacznie przyśpieszą.

Co nowego pojawi się w najnowszym GTA?

Jak zapowiadają twórcy, GTA 6 będzie stawiać na większy realizm, niż miało to miejsce we wcześniejszych częściach. Najprawdopodobniej nie będzie, aż tak szczegółowy, jak w Red Dead Redemption, mimo wszystko na pewno będzie to krok naprzód. Zmianie ulegnie na pewno ilość przedmiotów, które bohater będzie mógł przy sobie posiadać. Do przechowywania ich większej ilości ma służyć natomiast bagażnik osobistego pojazdu protagonisty. Dodatkowo duży nacisk zostanie położony również na noszenie broni "na widoku" w miejscach publicznych.

Gdzie przeniesie graczy GTA 6?

Główną lokacją będzie dobrze znane graczom Vice City, czyli miasto wzorowane na Miami. W produkcji pojawią się również miasta: Rio de Neve (wzór Rio de Janeiro), a także Republic of Castellano (wzór Boliwii oraz Kolumbii). Czas akcji to lata 70-te i 80-te XX wieku.

GTA 6

Kiedy premiera najnowszego GTA?

Z racji na rozbudowane mechaniki oraz ogromny otwarty świat, jaki zaoferuje najnowsza odsłona cyklu, prace nad grą potrwają jeszcze około 3 lat. Najwcześniejszy prawdopodobny termin premiery gry to jesień 2023 roku. Oczywiście termin ten jest nieoficjalny, a więc nie powinno dziwić to, że na grę będzie trzeba poczekać nawet do 2024 roku.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Które gry są obecnie najpopularniejsze na Steam?
Kiedy premiera Resident Evil Village? Znamy dokładną datę
Horror w czasach PRL czyli recenzja gry Medium

Czytaj dalej