GTA 5 pojawi się na next-genach w tym roku

16 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Gry
GTA 5
Źródło: primagames.com

Producent serii GTA w jednym z ostatnich wywiadów zapowiedział, że jeszcze w tym roku ostatnia część cyklu czyli Grand Theft Auto 5 pojawi się na konsolach typu next-gen.

Next-genowe GTA już w drugiej połowie roku?

GTA 5 po siedmiu latach od swojej premiery nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Teraz gdy pojawiły się pierwsze informacje na temat daty premiery next-genowej wersji na PS5 i Xbox Series X/S, którą Rockstar ogłosił podczas oficjalnej telekonferencji z inwestorami zainteresowanie zapewne jeszcze wzrośnie. Zgodnie z zapowiedziami GTA 5 na konsole next-gen powinno ukazać się w drugiej połowie 2021 roku. Jednak dokładna data premiery nie została podana.

GTA

Na więcej szczegółów będzie trzeba poczekać

Rockstar Games podczas konferencji ogłosił, że planuje ujawnić więcej szczegółów na temat odświeżonej wersji wiekowej gry w najbliższej przyszłości. Odpowiednie informacje zostaną przedstawione graczom w najbliższych miesiącach. Niewykluczone jest, że użytkownicy PS5 i nowego Xbox-a oprócz poprawionej i bardziej szczegółowej grafiki oraz szybszego czasu ładowania samej gry otrzymają jeszcze inne nowe funkcje lub misje.

Jak wygląda obecnie sytuacja związana z pracami nad GTA6? Rockstar Games na razie nie wypowiada się na ten temat. Na obecną chwilę firma podała do wiadomości publicznej jedynie informację o tym, że prace nad nową odsłoną cyklu trwają. Niestety ale społeczność nie otrzymała żadnych szczegółów dotyczących GTA 6.

GTA

Grand Theft Auto V to gra opracowana przez Rockstar North i opublikowana przez Rockstar Games. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym stanie San Andreas, opartym na południowej Kalifornii, historia dla jednego gracza podąża za trzema bohaterami - emerytowanym rabusiem bankowym Michaelem De Santa, ulicznym gangsterem Franklinem Clintonem oraz handlarzem narkotyków i przemytnikiem broni Trevorem Philipsem. Otwarty świat pozwala graczom na swobodne przemierzanie otwartych terenów San Andreas oraz fikcyjnego miasta Los Santos, wzorowanego na Los Angeles. Szeroko reklamowana i szeroko oczekiwana gra pobiła rekordy sprzedaży w branży i stała się najszybciej sprzedającym się produktem rozrywkowym w historii, zarabiając 800 milionów dolarów w pierwszym dniu i 1 miliard dolarów w ciągu pierwszych trzech dni. Gra spotkała się z szerokim uznaniem krytyków, którzy chwalili projekt wielu bohaterów, otwarty świat, prezentację i rozgrywkę.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Nowy tryb w Assassin's Creed Valhalla! Czym jest River Raids?
Które gry są obecnie najpopularniejsze na Steam?
GTA 6 coraz bliżej? Ile czasu będziemy czekać na nową odsłonę cyklu?

Czytaj dalej