Gry 2021 - lista najlepszych premier ze stycznia i lutego

25 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Gry 2021
Źródło: collider.com

Za nami dwa pierwsze miesiące 2021 roku. Chociaż okres ten nie obfitował w jakiś ogromny wysyp nowych gier, to jednak pojawiło się już kilka ciekawych produkcji. Które gry 2021 roku są wartymi uwagi? Poniżej przedstawiamy naszą listę.

Hitman 3

Na początku produkcja, o której głośno jest od dobrego miesiąca. Hitman 3 pojawił się na rynku 20 stycznia. Twórcy zadbali o porcję nowych dopracowanych map. W najnowszej części gry popularny Agent 47 odwiedzi min. słynny wieżowiec w Dubaju, berliński klub techno czy też ciemne ulice chińskiej metropolii. Chociaż producenci nie wprowadzili żadnych większych ulepszeń i zmian w mechanice gry to najnowsza i zarazem ostatnia odsłona cyklu zbiera naprawdę dobre recenzje. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie ma najmniejszego sensu zmieniać czegoś, co działa po prostu dobrze. Agent 47 z pewnością odszedł na emeryturę w dobrym stylu.

Hitman 3

Little Nightmares II

11 lutego odbyła się premiera sequelu gry platformowej o nazwie Little Nightmares. Produkcja, choć z gatunku nie jest horrorem, to opowiada o sennych koszmarach. Wszystko to jednak jest przedstawione w klimatycznym animowanym stylu. Podobnie jak w pierwszej części tak i w sequelu twórcy zadbali o wciągającą fabułę, dopracowane lokacje, a także ciekawe łamigłówki. Nowością w grze jest wprowadzenie mechaniki walki z użyciem znajdowanych na mapie przedmiotów.

Little Nightmares II

Medium

Końcówka stycznia obfitowała w naprawdę ciekawą produkcję wprost z polskiego studia Bloober Team. Gra ta jest nietuzinkowa z wielu względów. Po pierwsze jej akcja toczy się w Polsce czasów PRL. To okres, który raczej rzadko wybierany jest przez twórców gier. Trzeba przyznać, że Bloober Team naprawdę dobrze odwzorowało realia tamtych czasów. W dodatku zaimplementowali oni do gry mechanikę "dwóch światów". Żeby nie było aż tak kolorowo zaznaczymy, że gra posiada niestety kilka swoich błędów, jednak z pewnością jest to ciekawy tytuł i jedna z najlepszych gier, jaka ukazała się do tej pory w 2021 roku.

Medium

Valheim

Na koniec absolutny hit i niekwestionowany zwycięzca pierwszych miesięcy 2021 roku. Valheim to gra, której nikt nie wróżył sukcesu przed premierą. Produkcja nie dość, że nie miała jakiegoś ogromnego budżetu na reklamę, to w dodatku pojawiła się w wersji Early Acces. Co zatem sprawiło, że w 21 dni po pojawieniu się gry na platformie Steam sprzedano już ponad 3 miliony kopii gry? Pierwszym z powodów na pewno jest dobry okres, w który wstrzelili się producenci. Świat Wikingów jest obecnie na topie za sprawą min. netflixowego serialu "Wikingowie" a także najnowszego Assassina. Kolejnym powodem jest to, że gra od razu pojawiła się w dobrym stanie technicznym, a także zajmowała niezwykle mało miejsca, bo zaledwie 1 GB.

Valheim

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

W grze Doom pojawi się żeńska postać?
Gra jakiej potrzebujemy! Recenzja Gods Will Fall
Nowy tryb w Assassin's Creed Valhalla! Czym jest River Raids?

Czytaj dalej