Gran Turismo 7 - pierwsza aktualizacja 2024 roku. Gracze nie kryją rozczarowania

Na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 właśnie wjechała pierwsza aktualizacja dla Gran Turismo 7 w 2024 roku. Niestety, ale gracze po długich miesiącach oczekiwania liczyli na nieco więcej. W styczniowym update otrzymamy bowiem trzy mało interesujące nowe samochody, z których dwa należą do grupy Vision. Gracze nie kryją rozczarowania. 

Gran Turismo 7 – pierwsza aktualizacja 2024 roku. Gracze nie kryją rozczarowania
Podaj dalej

Pierwsza aktualizacja Gran Turismo 7 w 2024 roku

gran-turismo-7-aktualizacja-2024
fot. Sony

W czwartek rano na konsolach PlayStation pojawiła się nowa aktualizacja Gran Turismo 7. To pierwszy update w tym roku i pierwszy od czas dużej aktualizacji Spec II, który pojawił się w listopadzie. Dlatego też gracze z całego świata mieli co do niego duże oczekiwania. Nikt nie spodziewał się jednak, że dorówna swoim rozmiarem listopadowemu, ale tym razem studio Polyphony Digital zaoferowało graczom po prostu za mało. 

Łatka oznaczona symbolem 1.42 dodaje trzy nowe samochody: Bvlgari, Genesis Vision GT i Suzuki Jimny. Pojawiło się także kilka nowych lokalizacji do robienia zdjęć (Scapes) oraz kilka poprawek. To wszystko mocno rozczarowało fanów kultowej gry, co jednak nie jest żadną nowością. 

gran-turismo-7-aktualizacja-2024
fot. Sony

Gran Turismo 7 w marcu skończy dwa lata i z jednej strony możemy cieszyć się, że gra nadal żyje. Z drugiej jednak, dodawanie samochodów z kategorii Vision kompletnie mija się z celem. Praktycznie nikt ich nie używa. Podobnie Suzuki Jimny – choć z całą pewnością jest to fajny, mały, terenowy SUV, to jednak nie specjalnie przyda się do jazdy po torach wyścigowych całego świata. 

Gracze chcą czegoś innego

Odbiór samochodów Vision Gran Turismo projektowanych przez producentów lub marki modowe specjalnie dla gra w mediach społecznościowych jest jasny. fani brzydzą się koncepcyjnymi samochodami i zdecydowanie bardziej woleliby kultowe pojazdy z lat 90. To jednak nie wszystko. Jeśli chcesz pojeździć samochodem Bvlgari, możesz to zrobić dopiero za miesiąc. Chyba, że wydasz dziś 20 000 zł na specjalny zegarek – wtedy otrzymasz dostęp do samochodu dzisiaj. 

gran-turismo-7-aktualizacja-2024
fot. Sony

Wszystko wskazuje więc na to, że znudzeni fani będą musieli poczekać do kolejnej aktualizacji. Ta powinna pojawić się w lutym, a oprócz starszych, kultowych samochodów, przydałby się także nowy tor wyścigowy. W ostatniej aktualizacji pojawił się równie mało interesujący zimowy tor w Kanadzie. 

I choć gracze na brak samochodów w Gran Turismo 7 nie mogą narzekać, to jednak warto wspomnieć, że jest ich tylko niecałe 500. To naprawdę niewiele w porównaniu z ponad tysiącem, które były dostępne w Gran Turismo 6. 

Przeczytaj również