Gracze Dota 2 zebrali ponad 25 tysięcy dolarów, aby naprawić samouczek

10 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Dota 2 - gra komputerowa
Źródło: wallpapersafari.com

Dota 2 posiada dość kiepski tutorial. Dlatego też gracze postanowili zainwestować 25 tysięcy dolarów aby stworzyć nowy samouczek.

Zebrano 25 tysięcy z 15 potrzebnych

Stworzony przez społeczność poradnik do gry Dota 2 został sfinansowany na Indiegogo po wezwaniu do działania przez popularną postać społeczności SirActionSlacks, z ponad 25 tysiącami dolarów zebranymi na obecną chwilę. Dota 2 jest popularną grą MOBA na PC od dewelopera Valve, która pozostaje na szczycie listy współbieżnych graczy klienta Steam. Podczas gdy gra jest nadal dość popularna, jej samouczek wahał się od braku do całkowitego zepsucia w różnych momentach historii Dota 2. Jest to spowodowane tym, że gra rutynowo przechodziła gigantyczne zmiany w systemie rozgrywki, aby je unowocześnić lub poprawić. Niezależnie od tego, czy ktoś jest nowicjuszem, czy profesjonalistą zmiany mogą być jednak dość zniechęcające, a brak odpowiedniego, dokładnego samouczka spowodował, że krzywa uczenia się może odstraszyć potencjalnych nowych graczy i skierować ich w stronę podobnych tytułów, takich jak League of Legends od Riotu.

Z powodu potrzeby posiadania funkcjonalnego samouczka, społeczność Dota 2 zjednoczyła się wokół SirActionSlacks i starała się stworzyć nowy samouczek. Jak donosi serwis PC Gamer, postulat stworzenia samouczka do Dota 2 cieszy się ogromną popularnością wśród fanów, którzy z własnych pieniędzy finansują stworzenie funkcjonalnego wprowadzenia do MOBA. Początkowy cel zbiórki wynosił 15 tysięcy dolarów. Na obecną chwilę społeczność graczy zdołała zebrać już ponad 25 tysięcy dolarów.

Dota 2

Co zmieni się w nowym samouczku?

Proponowany samouczek będzie obejmował wszystkie podstawy rozgrywki Dota 2, mając nadzieję, że posłuży nie tylko jako wprowadzenie do mechaniki gry, ale także jako sposób na zaaklimatyzowanie się przyszłych graczy w społeczności. Samouczek w szczególności, będzie starał się upewnić, że gracze nie są nieobeznani z podstawowymi umiejętnościami komunikacyjnymi wymaganymi w grze, pomagając im zapoznać się zarówno z nimi, aby od razu mieli dobre podstawy i nie natknęli się na tak wielu sfrustrowanych weteranów.

Czym jest Dota 2?

Dota 2 to gra wideo typu MOBA opracowana i wydana przez Valve. Gra jest sequelem Defense of the Ancients która była stworzonym przez społeczność modem do Warcraft III: Reign of Chaos. Dota 2 jest rozgrywana w meczach pomiędzy dwoma drużynami po pięciu graczy, z każdą drużyną zajmującą i broniącą swojej oddzielnej bazy na mapie. Każdy z dziesięciu graczy niezależnie kontroluje potężną postać, znaną jako "bohater", która ma unikalne umiejętności i różne style gry. Podczas meczu gracze zbierają punkty doświadczenia i przedmioty dla swoich bohaterów, aby skutecznie pokonać bohaterów drużyny przeciwnej w walce gracz kontra gracz.

Dota 2

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Nowy mod do Dark Souls 3 wprowadza do gry olimpiadę
Epic Games Store zdecydował się na zakup gry Fall Guys
Kiedy GTA 5 pojawi się na next-genach? Rockstar podał przybliżony termin

Czytaj dalej