Gra która daję radę! Recenzja produkcji Twierdza: Władcy Wojny

11 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Twierdza - gra wideo
Źródło: pcgamer.com

Nowa część serii Twierdza pozwala być naocznym świadkiem burzliwej historii kontynentu wschodnioazjatyckiego, przedstawiając między innymi wojny Hordy Mongolskiej. Gra jest strasznie wciągająca, oferuje zróżnicowane misje oraz wiele decyzji do podjęcia.

Akcja gry po raz pierwszy umieszczona w Azji

Ósma odsłona długoletniej serii strategii czasu rzeczywistego od Firefly Studios kładzie nacisk na zarządzanie oddziałami i zasobami. Jest to pierwsza gra, której akcja rozgrywa się w rozległych krajobrazach Azji Wschodniej. W Twierdzy: Władcy Wojny gracze przejmują dowództwo nad armiami, które szturmują japońskie zamki i chińskie miasta.

Po raz pierwszy w serii gra pozwala rekrutować, ulepszać i kontrolować lordów AI, których podbija się na polu bitwy. Każdy z nich zwiększa umiejętności strategiczne, dodając unikalne atuty, cechy i możliwości ulepszeń.

Twierdza

Czy kampania daję radę?

Sama kampania jest skonstruowana w bardzo ciekawy sposób i posiada szeroką gamę dobrze zbalansowanych misji. Niewątpliwym plusem jest samouczek. Historyczna linia czasu obejmuje okres od trzeciego wieku w Wietnamie i Chinach poprzez powstanie japońskiego szogunatu aż po nadejście imperium mongolskiego. Kampania ma prostą strukturę misji, w której misje ekonomiczne/dyplomatyczne są zrównoważone misjami czysto atakującymi/wojennymi.

Co można by zmienić lub poprawić w grze?

Pierwszą rzeczą do zmiany jest to, że nie ma funkcji automatycznego zapisu. Po drugie, domyślne sterowanie myszką jest zbyt delikatne. Dobrą opcją byłoby lekki podrasowanie.

Twierdza

Historia Firefly Studios

Firefly Studios to brytyjski producent gier wideo z siedzibą w Londynie. Firma została założona w 1999 roku przez Simona Bradbury'ego i Erica Ouellette. Wydawnictwo koncentruje się na o tematyce historyczno-strategicznej czasu rzeczywistego dla systemów PC. Najbardziej znana jest z serii Twierdza. Pierwsza część tego cyklu została wydana w 2001 roku.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Powiew świeżości w serii Yakuza. Recenzja Yakuza: Like a Dragon
Potencjał niewykorzystany do końca. Recenzja gry Destruction Allstars
Gra jakiej potrzebujemy! Recenzja Gods Will Fall

Czytaj dalej