Google Maps umożliwi dorysowanie brakującej drogi. Cóż za innowacja!

7 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Moto
Google Maps
Źródło: Google Maps

Google Maps nie przestaje się rozwijać - firma poinformowała właśnie o wprowadzeniu kolejnej funkcji, która ma za zadanie ułatwić życie kierowcom. Trzeba przyznać - robi wrażenie!

Google pochwaliło się właśnie, że postanowiło wprowadzić usprawnienia do swoich funkcji w Google Maps. Na początek zmiana dotyczy dodawania zdjęć. Google Maps pozwalało już wcześniej na publikowanie swoich fotografii, które przedstawiają różne miejsca. Jednak teraz zdjęcia będą uzupełnione o dodatkowy tekst, dzięki czemu inni użytkownicy będą lepiej poinformowani o konkretnym miejscu.

Google Maps nie przestaje się rozwijać!

Google Maps

Według Google zdjęcia z dodanym opisem umożliwią zyskanie dodatkowych informacji o danym miejscu oraz pozwolą na lepsze wystawienie oceny innym użytkownikom. Z pewnością jest to duże i ciekawe usprawnienie.

Kolejna zmiana pozwoli kierowcom na duże ułatwienia. Mapy Google umożliwiają już teraz zgłaszanie brakującej drogi, jednak póki co użytkownicy muszą zgłaszać to wszystko do Mountain View zaznaczając pinezkę i prosząc o poprawę. Niebawem jednak ma się to zmienić - Google Maps pozwoli nam na skorzystanie z funkcji, która pozwoli nam na dokładne narysowanie drogi. Zgłoszona droga rzecz jasna będzie musiała zostać zweryfikowana.

Google walczy z brakującymi danymi

Google Maps

Google cały czas walczy z uzupełnianiem brakujących danych o drogach i należy im się za to spora pochwała. Pamiętamy przecież, że całkiem niedawno firma udostępniła użytkownikom możliwość dodawania własnych zdjęć w Google Stret View.

Obie nowe funkcje zostaną wprowadzone w życie w ciągu najbliższych tygodni. Nie możemy się już doczekać!

Czytaj dalej