Google Maps otrzymały tryb ciemny, ale sporo z nim kłopotów

16 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Internet
Google Maps
Źródło: Google Maps

Google Maps długo czekały na uzyskanie trybu ciemnego. Po tym jak to się stało, okazało się, że generuje on czasami więcej szkód niż pożytku. W czym tkwi problem?

Google planowało wdrożyć ciemny motyw jeszcze jesienią ubiegłego roku. Google miało zatem dużo czasu, aby wszystko idealnie doprecyzować. Mimo tego nadal pojawiają się błędy, które uniemożliwiają komfortowe korzystanie z długo wyczekiwanego przez użytkowników trybu.

W czym tkwi problem w Google Maps?

Google Maps

Błąd według serwisu Autoevolution ma występować po uruchomieniu prowadzenia do celu w nawigacji. Wówczas podczas włączonego trybu ciemnego przez ułamek sekundy jest zauważalne mignięcie białego interfejsu i aplikacja na chwilę przełącza się nagle na jasny motyw.

Opisany problem szczególnie pojawia się na smartfonach z serii Pixel - mowa tutaj o modelach 3a, 3a XL, 4a i 4XL oraz 5. Podobny błąd występuje jednak także na smartfonach z systemem Android 10.

Chwilowe przełączenie na jasny motyw występuje niemal za każdym razem, gdy włączamy nawigacje. Oczywiście, nie jest to jakiś ogromny "wielbłąd", jednak z pewnością Google wprowadzając ten tryb chciało uniknąć takich wpadek, zwłaszcza w jednej ze swoich najbardziej popularnych aplikacji.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość

Google Maps

Użytkownicy aktualnie muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na aktualizację, która będzie w stanie usunąć problem z interfejsem. Póki co i tak tryb ciemny dostępny jest tylko dla smartfonów z Androidem. Użytkownicy iOS nadal muszą na niego jeszcze trochę poczekać.

Czytaj dalej