Gdzie będzie toczyć się akcja Batllefield 6? Plotki wskazują na Azję

3 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Battlefield
Źródło: mp1st.com

Odpowiedzialne za serię Battlefield studio DICE już od dłuższego czasu pracuje nad szóstą odsłoną cyklu. W jakie miejsce zabierze nas kolejna część serii? Wszystko wskazuje na to, że będzie to Azja a dokładniej państwo Kazachstan. Dlaczego mowa akurat o tym kraju?

Kazachstan pojawiał się w spekulacjach już kilka razy

Zawarcie akcji gry w Kazachstanie przewijało się już w spekulacjach dotyczących wcześniejszych części gry. Jak dobrze wiadomo, w każdej plotce znajduje się ziarnko prawd,y a systematycznie pojawiające się spekulacje dotyczące zawarcia fabuły Battlefield w Kazachstanie mogą tym razem sprawdzić się w 100%.

Odpowiedzialne za produkcję serii Battlefield studio DICE nie ujawniło co prawda jeszcze, żadnych konkretnych informacji na temat najnowszej odsłony gry. Jednakże większość doniesień ze stref zbliżonych do twórców zdają się potwierdzać fakt, że chociaż część zawartej w grze akcji będzie rozgrywać się na terenie Kazachstanu.

Battlefield

Skąd wzięły się te plotki?

Pierwsze informacje dotyczące rzekomej lokalizacji szóstej części zostały udostępnione przez Youtubera o nicku DANNYonPC. Użytkownik ten znalazł w zeszłorocznym technologicznym demie gry liczby zawarte nad nosem zamieszczonej w nim postaci. Traktując te liczby jako koordynaty GPS, można trafić właśnie do Kazachstanu.

Oczywiście może to być zupełny przypadek, ale z drugiej strony zawarcie akcji gry akurat w tym państwie miałoby sens. Tym bardziej że to nie pierwszy raz, kiedy współrzędne Kazachstanu pojawiły się w materiałach z gry. W zeszłym roku podobne współrzędne zawarte zostały bowiem w skórce Eidolon.

Battlefield

Kazachstan nie byłby nowością

Zawarcie akcji szóstej części serii Battlefield w Kazachstanie nie byłoby zupełną nowością. Warto bowiem zaznaczyć, że państwo to pojawiło się już w grze Battlefield 2: Modern Combat.

Nie wiadomo kiedy Electronic Arts wyda produkcję. Na razie gracze mogą spodziewać się pierwszego zwiastuna gry 23 marca, czyli za niespełna trzy tygodnie. Wiemy, że projekt najnowszego Batllefield jest obecnie prirorytetem wydawniczym Electronic Arts. W tym celu firma oddelegowała nawet studio Criterion Games, który ma pomóc w realizacji gry studiu DICE. Z tego też powodu Electronic Arts przesunęło premierą nowej części gry Need for Speed na rok 2022.

Battlefield

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Powiew świeżości w serii Yakuza. Recenzja Yakuza: Like a Dragon
Electronic Arts zrobi grę dla samoodtwarzających się meczów AI
Co wiemy o The Sims 5?

Czytaj dalej