Forza Motorsport wciąż ma wiele błędów. Twórcy odpowiadają graczom, a ci są jeszcze bardziej wściekli

Forza Motorsport tuż po swojej premierze jeszcze w 2023 roku była pełna problemów. Gra denerwowała użytkowników począwszy od niestabilnego systemu postępu samochodów, po frustrującą sztuczną inteligencję. Gracze głośno wyrażali swoje niezadowolenie, a jak informuje portal IGN, sytuacja po dziś dzień niewiele się poprawiła. 

Forza Motorsport wciąż ma wiele błędów. Twórcy odpowiadają graczom, a ci są jeszcze bardziej wściekli
Podaj dalej

Forza Motorsport – najważniejsza gra wyścigowa na Xbox wciąż ma wiele problemów

new-forza-motorsport-game-coming-to-pc-and-xbox-in-spring-2023_1

Gra Forza Motorsport była jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2023 roku wśród graczy lubujących się w szeroko pojętych ścigałkach. Niestety, szybko okazała się, że gra ma wiele błędów, a użytkownicy nie kryli niezadowolenia. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja nie zmieniła się po dziś dzień. 

Fani wciąż głośno wyrażają swoje niezadowolenie. Jak informuje portal IGN, po oświadczeniu dyrektora gry Turn 10 Studios, Andy’ego Beaudoina, fani są jeszcze bardziej zdenerwowani. Wszystko dlatego, że twórcy gry w swoich wypowiedziach nie odnieśli się konkretnie do żadnego z zasygnalizowanych problemów. 

Prawdopodobnie największym problemem graczy nowej Forza Motorsport jest system rozwoju samochodów. Wymaga on od graczy wielogodzinnej pracy z każdym konkretnym samochodem, aby móc odblokować modyfikacje. To psuje jeden z najbardziej zabawnych aspektów Forzy. I choć twórcy czytają i słuchają opinii graczy, nie zaproponowali żadnych rozwiązań. 

new-forza-motorsport-game-coming-to-pc-and-xbox-in-spring-2023_1

Odpowiedź twórców rozwścieczyła graczy

W ich oświadczeniu PR-owym czytamy:Z opinii wynika jasno, że choć wielu naszych graczy jest zadowolony z systemy w obecnej postaci, wielu innym nie zapewnia on jasności aktualizacji, jakiej oczekują od Forza Motorsport. Aby rozwiązać ten problem, badamy zmiany w systemie. Naszym celem jest zachowanie tego, co działa dla tych, którym się to podoba. Przy jednoczesnym rozwiązaniu problemów, jakie wielu z naszych najbardziej oddanych graczy ma z systemem. 

Oświadczenie jest równie niejasne w kwestiach dotyczących sztucznej inteligencji i regulacji wyścigów. Gracze zastanawiają się, co zostanie zrobione, aby naprawić grę. I przede wszystkim – kiedy cokolwiek się zmieni. 

Jeden z graczy na portalu Reddit napisał:żadnego wezwania do działania, żadnego planu działania, żadnej aktualizacji postępu – to tylko gadanie. Poprawki AI mogą pojawić się za miesiąc lub grudni. Ale oni myślą, marzą, że gracze będą siedzieć bezczynnie, czekając na kroplówkę.

new-forza-motorsport-game-coming-to-pc-and-xbox-in-spring-2023_1

Czy jest szansa na naprawienie gry?

Przypomnijmy, że Forza Motorsport to najważniejsza gra wyścigowa na konsolę Xbox. Fani nie kryli zadowolenia, że wydanie z 2023 roku przywróciło grze korzenie w postaci wyścigowego simcade – połączenia symulatora i arcade. W obliczu takich problemów wielu graczy odkłada jednak swoje pady na bok, czekając aż studio naprawi liczne błędy. 

Kolejny z graczy napisał na forum:Tego rodzaju oświadczenie byłoby w porządku, gdyby ukazało się miesiąc po premierze, a nie w styczniu. To tylko zabieg PR, dzięki któremu mogą zyskać więcej czasu.

Niestety, ale problemy trapiące grę Forza Motorsport nie są dziś niczym dziwnym. Największy „rywal” – Gran Turismo 7 – na konsole PlayStation, dopiero rok po premierze doczekał się dużej aktualizacji dodającej do gry nowe funkcjonalności. Fani Forzy muszą jednak czekać na kolejne ruchy twórców gry.

Przeczytaj również